התפשטות הקורונה בעולםנמשכת: הנגיף הגיע לכול יבשות העולם, הוביל לכמיליארד חולים עד כה, מאות אלף מתים וכלכלות שנפגעו קשות. חברה ישראלית פיתחה מפה בעברית שמציגה - בזמן אמת - את מצב ההתפרצות העולמי.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

המפה של חברת התוכנה הישראלית "סיסטמטיקס טכנולוגיות" מראה את שיעורי ההידבקות מהמחלה, כמה החלימו ממנה ומספר מקרי המוות. בחברה הישראלית, נציגת חברת ESRI העולמית בארץ, ציינו כי המפה העולמית מאפשרת להבין את מגמת ההתפשטות של הווירוס הקטלני.

מדובר במפה מבוססת ענן, שנבנתה על ידי צוות מומחי ה-GIS (מערכות מיפוי גיאוגרפיות) של סיסטמטיקס על בסיס שירות נתונים ציבורי של ארגון הבריאות העולמי וגופים רשמיים נוספים. מערכת המידע הגיאוגרפית ArcGIS, שבה השתמש הצוות הישראלי, מאפשרת בנייה פשוטה של יישומים גיאוגרפיים מתוך מגוון מאגרי נתונים ציבוריים, או ארגוניים-פרטיים.

"מערכות המידע הגיאוגרפיות שבהן השתמשנו מאפשרות להבין את המצב בצורה המיטבית", אמר אופיר בצר, מנהל תחום GIS בחברת סיסטמטיקס. לדבריו, מערכות המידע הללו מאפשרות "לראות את התמונה המלאה על גבי מפה ויכולות בהחלט לייעל הליכי קבלת החלטות על ידי הגורמים הרלוונטיים וכל זה תוך שיתוף מלא של הציבור במידע". 

התפשטות הקורונה בישראל לא עוצרת אף היא. אחרי רגיעה שהגיעה בעקבות הסגר שהוטל על האזרחים, חזרה מגמת ההידבקות. אלה מיקומי החולים בשבועיים האחרונים - רשימה מתעדכנת. כך תדעו אם אתם צריכים להיכנס לבידוד