כשלגופו בגד ים, כובע ומשקפת בלבד נכנס לואיס פיו, שחיין בריטי, למים הקרים בעולם. במשך קצת יותר מעשר דקות שחה פו באגם כמעט קפוא בטמפרטורה של קרוב ל-0 מעלות. פיו סיפר כי החליט לצאת לשחייה המתוקשרת בעקבות הדיווחים האחרונים, שלפיהם טמפרטורת האוקיינוסים העולה הגיע לשיא של כל הזמנים: הוא קיווה לעורר מודעות לגבי ההתחממות הגלובלית.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

האגמים הללו, שנמצאים על קרחוני ענק, נוצרים בעקבות שינויי האקלים הדרמטיים של השנים האחרונות ויכולים להגיע לגדלים עצומים ולעומקים של כמה מטרים. מחקר שנעשה באוניברסיטת דורהם שבאנגליה מצא שקיימים כ-65,000 אגמים דומים במזרח אנטרקטיקה .

ביופיים של האגמים הקפואים מסתתרת סכנה גדולה שכן הקרחונים, שעליהם נמצאים האגמים, הם לא יציבים ויכולים להיסדק בכל רגע נתון. הסיכון בשחייה הוא גבוה מכיוון שמי האגם עשויים לזרום במהירות רבה דרך נקיקים שייווצרו מהשינויים. פיוו אמר כי השחייה הזו היא "המפחידה ביותר" של חייו - ובצדק: במזרח אנטרקטיקה שוררת הטמפרטורה הנמוכה ביותר על כדור הארץ.  

פיו חצה בסוף השבוע האחרון את האגם בזמן של 10 דקות ו-17 שניות, ובסופן אמר: "אני שוחה כאן היום בעוד אנחנו נמצאים במצב חירום אקלימי. כל מדינות העולם חייבות לפעול כדי שנוכל להגן על כדור הארץ". השחיין הבריטי המשיך וסיפר גם על החוויה המיוחדת שעבר: "זה אחד המקומות היפים ביותר שראיתי בחיי". כשנשאל על מחזה הקרחון מתוך המים תיאר: "ראיתי את כל גווני הכחול".