נגיף קורונה גבה את חייהם של אלפים מאזרחי סין. במדינה שבה התפרץ הנגיף לראשונה, עוד הרבה לפני שהעולם ידע על קיומו, התקיימה היום (שבת) מחוות כבוד של 3 דקות דומיה ובה האזרחים עמדו דום לזכר המתים מהנגיף. דגלים הורדו לחצי התורן, פרחים נפרסו ברחבי העיר ווהאן ונרות נדלקו לכבוד המתים. במקביל, בסין מתחילים לחזור לשגרה אך עם מגבלות. אזרח מווהאן: "נאבקנו ב-80 הימים האחרונים בין חיים למוות ולבסוף ניצחנו".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

גואי ייהונג, אחד התושבים בווהאן שהגיע לחלוק כבוד למתים, אמר בדמעות: "הייתי חייב לבוא ולהיות עד לזה. נאבקנו ב-80 הימים האחרונים בין חיים למוות ולבסוף ניצחנו. זה לא היה קל להתגבר על זה, אם לא היית בחזית לא יכולת לחוות את זה".

התושבים בחוביי חוגגים ההסרה החלקית של ההסגר
התושבים במחוז חוביי חוגגים ההסרה החלקית של ההסגר | צילום: רויטרס

הוא הוסיף: "היה הרבה פחד, אי הבנה ותסכול. אנשי הצוות הרפואי נאלצו להחזיק מעמד, גם אם לא היו מספיק מהם. לא היה להם הרבה לאכול, אז הם שלחו לנו הודעות – זה היה בית החולים שד"ר לי וונליאנג היה בו. כשראינו את ההודעות עצרנו הכול והלכנו להביא להם אוכל – לחם או אטריות".

תושבים ממחוז חוביי יוצאים לרחובות אחרי תום ההסגר
תושבים ממחוז חוביי יוצאים לרחובות אחרי תום ההסגר | צילום: רויטרס

שנג שיאוהנג, מייסדת קבוצת מתנדבים בעיר התייחסה גם היא לאירוע. "החיים של חלק מעובדי הרפואה הללו, חלקם צעירים כמונו, נעצרו. זה כאב לב גדול", אמרה. "עם זאת, אני מאמינה שהם הגשימו את מטרתם בחיים – לפעמים המשימה יותר חשובה מהמשך החיים. אני אסירת תודה להם עבור תרומתם למין האנושי, ראוי להוקיר ולהעריץ אותם".

במחוז חוביי מנסים לחזור לשגרת החיים

בימים האחרונים במחוז חוביי מנסים להתחיל ולחזור לשגרה. בווהאן, מוקד התפרצות הנגיף, השווקים נפתחו עם מגבלות: אנשים עם מסכות וגדרות צהובות מפרידות בין הדוכנים ללקוחות. הבוקר עדכנו בסין על 19 מקרי הידבקות חדשים בלבד שאירעו במהלך יום שישי, מתוכם 18 "מיובאים" ממדינות זרות ומקרה אחד "מקומי" במחוז חוביי – שבו נפטרו ארבעה אנשים ביום אחד.

במקביל ברחבי המדינה שוחררו עוד 180 חולים שהחלימו ו-2,346 מגעים קרובים של חולים שוחררו מהשגחה רפואית. בסך הכול עד כה דווח בסין על 81,639 מקרים מתחילת ההתפרצות, 1,562 מטופלים כעת ו-76,751 כבר שוחררו. מניין המתים מהנגיף עומד שם על 3,326.