נגיף הקורונה ממשיך לגבות מחירים קשים ממדינות רבות ברחבי העולם. היום (חמישי) פורסם כי מספר המתים בספרד, שהפכה למוקד ההתפרצות המרכזי של הנגיף, עלה ל-4,089 בני אדם – תוך עלייה של 655 מתים ביממה האחרונה. גם ברוסיה חווים עלייה גדולה ביממה האחרונה, והנשיא פוטין החמיר עוד את ההנחיות: הורה לסגור את כלל מקומות הבילוי ולא לאפשר קיום טיסות בינלאומיות.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

נראה שבשלב זה, בספרד המגיפה יצאה מכלל שליטה. מספר החולים בה ממשיך לעלות, ונרשם זינוק במספר הקורבנות ביממה האחרונה. בעקבות האירועים האחרונים במדינה, הוחלט להאריך בה את ההסגר בשבועיים נוספים, על מנת לנסות ולהשיג שליטה על ההתפשטות ולהוריד את שיעור החולים והמתים. בעקבות המצב, אחד האירועים המרכזיים שבוטלו בספרד אלו אירועי הגאווה – שתוכננו במקור להתקיים בחודש יולי, וכעת נדחו למועד לא ידוע.

מנהיגים חזקים- פוטין
רוסיה מחמירה את המדיניות במאבק בנגיף. נשיא רוסיה פוטין | צילום: shutterstock

מוקד אירופי נוסף בו מחריפים את הצעדים במאבק בקורונה הוא רוסיה. מספר החולים במדינה הגיע ל-840 בני אדם, ונרשמו בה כבר שלושה מקרי מוות מהנגיף. לאחר שביממה האחרונה התווספו 182 חולים מאומתים – 136 מתוכם בבירה מוסקווה – החליט הנשיא פוטין להקשיח את ההגבלות על הציבור.

החל מיום שבת ולמשך שבוע בשלב הראשון – כל המסעדות, החנויות והפארקים במוסקווה ייסגרו, במה שכינה פוטין כ"חופשת הישיבה בבית". בדומה לישראל, בתי מרקחת ורשתות מזון יוחרגו מההנחייה. צעד נוסף עליו הכריזה ממשלת רוסיה בצו המיוחד, שייכנס לתוקפו מחר, הוא על סגירת שמי המדינה לטיסות בינלאומיות.

חשש מקורונה באירן
באירן הנגיף ממשיך להתפשט | צילום: רויטרס

באירן ניכר כי אין שיפור ממשי בהתמודדות עם המשבר. על פי דובר משרד הבריאות האירני קיאנוש ג'הנפור, ביממה האחרונה אומתו 2,389 מקרים חדשים של קורונה, ונרשמו 157 מקרי מוות נוספים של חולים בנגיף. בכך, מספר המתים במדינה מגיע ל-2,234 בני אדם, כשבכל רחבי המדינה ישנם 23,406 נדבקים נכון לשעה זו.