כלי התקשורת ברחבי העולם עקבו בדריכות אחר הפלונטר הפוליטי בישראל - וכבר עם עליית  המדגמים הלילה (שלישי) החלו להתפרסם התגובות לניצחון המסתמן של מפלגת הליכוד. באתר האינטרנט של תאגיד השידור הציבורי בבריטניה, ה-BBC, מתחו ביקורת על נתניהו: "הוא כבר הכריז על ניצחון – זה חלק פסיכולוגי חשוב בהזזת משפט השחיתות שלו מסדר היום הציבורי".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"ניתן היה לראות את אכזבתו המרה של בני גנץ מתוצאות המדגמים", דיווח כתב ה-BBC טום בטמן. "באולם שבו התכנסו פעילי מפלגתו הזרקורים האירו את רצפת האולם שעמד ריק. יכולתי למצוא רק שני פעילי מפלגה לדבר איתם שביקשו להבהיר שזה לא הסוף – ויש לחכות לתוצאות המלאות".

בעולם הגיבו לבחירות (צילום: CNN)
הבחירות בישראל ב-CNN | צילום: CNN

בסוכנות הידיעות העולמית רויטרס, בחרו להציב את הבחירות בישראל ככתבה המשנית באתר האינטרנט שלהם עם הכותרת: "נתניהו מוביל בבחירות, אך עדיין מחפש אחר רוב בממשלה". עוד הוסיפו ברויטרס: "נתניהו בן ה-70, המנהיג עם הכהונה הארוכה ביותר, נלחם במערכה האחרונה בצל משפט שחיתות מתקרב".

בעולם הגיבו לבחירות בישראל (צילום: reuters)
ברויטרס הגיבו לבחירות בישראל | צילום: reuters

עוד כתבו בסוכנות העולמית כי ניצחונו של נתניהו יהיה "עדות לעמידותו הפוליטית ויסלול את הדרך להתחייבותו לסיפוח ההתנחלויות". גם באתר האינטרנט של רשת הטלוויזיה האמריקנית CNN, ייחסו חשיבות רבה לחגיגה הדמוקרטית הישראלית, ובחרו להציב את הכתבה המסקרת את הבחירות השלישיות כראשית בקטגוריית "מסביב לעולם".

בעולם הגיבו לבחירות בישראל (צילום: nytimes.com)
הבחירות בישראל בניו יורק טיימס | צילום: nytimes.com

ב-CNN הגדירו את הבחירות "כחסרות תקדים", והדגישו כי לפי הסקרים לנתניהו עדיין אין רוב להקמת ממשלה. בדומה לרויטרס, האתר האמריקני התייחס למשפטו הקרב של ראש הממשלה וכתב: "נתניהו מכחיש את ההאשמות, ורמז במהלך הקמפיין כי כתבי האישום השפיעו על המצביעים. אותם ישראלים התומכים בו מקבלים באופן מלא את תלונותיו, ומאמינים כמוהו כי מדובר בציד מכשפות שמתנהל על ידי אליטה ליברלית".