עורך הדין מייקל אוונטי הורשע בניסיון סחיטה של חברת נייק, בסכום של כ-25 מיליון דולר. על פי כתב האישום, הוא איים לפרסם מידע שעלול להזיק למותג הספורט. אוונטי התפרסם לראשונה לפני כשנתיים, כשייצג את כוכבת הפורנו סטורמי דניאלס במשפטה מול הנשיא טראמפ – אחריו רמז שהוא מעוניין להתמודד על תפקיד נשיא המדינה בעצמו.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

אוונטי בן ה-48 נמצא אשם על ידי חבר מושבעים בסיומו של משפט שנמשך 3 שבועות, ועונשו יכול לעמוד על עד 42 שנות מאסר בפועל – זאת יוחלט בדיון בחודש יוני. על פי ההרשעה, אוונטי פגש את אחד מעורכי הדין של חברת נייק בחודש מרץ 2019. במהלך פגישתם, איים לפרסם מידע שיזיק לנייק – אלא אם ישלם לו בין 15 ל-25 מיליון דולר.

אוונטי וסטורמי דניאלס
אוונטי וסטורמי דניאלס | צילום: רויטרס

על פי הדיווחים, אוונטי התכוון לקיים מסיבת עיתונאים בה יספר כי נייק שילמה תשלומים לא חוקיים לשחקני כדורסל צעירים בלוס אנג'לס, מה שיגרום לירידה של מיליארדים בערך המניה של החברה, לדבריו. נייק דיווחה על כך מיד למשטרה, ועורך הדין נעצר זמן קצר אחרי שהודיע על קיום מסיבת העיתונאים, שתחשוף שערורייה.

אוונטי התפרסם לפני כשנתיים, כשייצג את כוכבת הפורנו סטורמי דניאלס בשנת 2018, שטענה כי קיבלה כספים בשווי 130 אלף דולר על מנת שלא תחשוף רומן שניהלה עם הנשיא טראמפ.