נשיא ארה"ב דונלד טראמפ פיטר אמש (שישי) את סגן אלוף אלכסנדר וינדמן מתפקידו כמומחה המוביל בנושא אוקראינה בבית הלבן - זאת לאחר שווינדמן העיד נגד הנשיא בהליך ההדחה בקונגרס. "אין שום ספק במוחו של אף אמריקני מדוע האיש הזה סיים את עבודתו", אמר עורך דינו של וינדמן. "הוא התבקש לעזוב כי הוא אמר את האמת". שעות לאחר מכן הודיע שגריר ארה"ב באיחוד האירופי, דונלד סנדלנד, כי טראמפ מתכנן להיפטר גם ממנו.

 לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"נאמר לי היום כי הנשיא מתכוון להחזיר אותי לארה"ב באופן מיידי", מסר סונדלנד, לשעבר מקורב לטראמפ שהעיד במשפט ההדחה כי הנשיא התנה סיוע לאוקראינה בתמורה לחקירת יריבו הפוליטי.

לדברי גורם המעורה בפרטים, היועץ וינדמן יועבר למחלקת ההגנה בממשל האמריקני. בנובמבר האחרון, התבקש וינדמן להעיד לפני הקונגרס וסיפר כי הנשיא טראמפ הציב לנשיא האוקראיני ולודימיר זלנסקי בקשה חריגה ולא הולמת: לחקור את בנו של סגן הנשיא לשעבר ג'ו ביידן, וכן לחקור תיאוריית קונספירציה לפיה אוקראינה – ולא רוסיה – היא שעומדת מאחורי הפגיעה בטוהר הבחירות של 2016. "לא האמנתי למה שאני שומע", אמר אז. כשנשאל אם הוא חושש לתפקידו, השיב: "אני אהיה בסדר, אני אומר את האמת".

השבוע זוכה טראמפ בהליך ההדחה בסנאט, לאחר שהורשע בקונגרס. הסנאטורים הצביעו נגד זימון עדים או הגשת ראיות חדשות. כשנשאל אם בכוונתו לפטר את וינדמן, השיב טראמפ לעיתונאים: "אני לא מאוד מרוצה ממנו. אתם חושבים שאני אמור להיות מרוצה ממנו?".