קבוצת ישראלים הגיעה הבוקר (שישי) למוסקבה בטיסה של חברת "אירופלוט", אך כשניסתה לעבור את ביקורת הדרכונים הבינו כל הנוכחים שמשהו אינו כשורה. כפי שהם מתארים זאת, באופן שרירותי לחלוטין חלקם הורשו להיכנס למדינה, בעוד שעשרה מהם הופרדו מהשאר והוכנסו לחדר נעול - שבו הם שוהים כבר שעות ארוכות. תחילה הם נקראו בזה אחר זה לחדר אחר שבו נלקחו מהם טביעות אצבעות, ובהמשך התבשרו כי עליהם לשוב על עקבותיהם ולעלות עוד הערב על טיסה לישראל.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"אנחנו מנסים לשמור על האופטימיות", אמר לחדשות 12 שניר כחלני, אחד הישראלים המעוכבים. "הגענו הבוקר קצת לפני 12:00, חלק מאיתנו עבר וחלק לא. אחד מאיתנו אפילו הופרד מאשתו שהורשתה להיכנס למדינה אבל הוא לא. נראה שהכול שרירותי. אין קשר בין מה שהאנשים אמרו בביקורת הדרכונים, שום מכנה משותף. חלק אמרו שבאו לטייל, חלק ללמוד, אחרים באו לפגוש חברים. זה כאילו שקיבלו פה הנחיה ברורה לא להכניס מספר מסוים של ישראלים".

"בהתחלה חיכינו בחוץ", המשיך וסיפר כחלני. "קראו לנו אחד אחד, הכניסו לחדרים פרטיים, לקחו טביעות אצבעות ועוד כל מיני דברים. חשבנו שזו סתם פרוצדורה מעיקה כי לחלק נתנו לעבור, אבל בשלב מסוים הודיעו לנו ששולחים אותנו בחזרה לארץ. עכשיו כולנו בחדר סגור והדלת נעולה. אם רוצים ללכת לשירותים דופקים על הדלת ומלווים אותנו. נתנו לשלושה מאיתנו לצאת להביא אוכל, ביקשנו שתייה אז הביאו מיכל כמעט ריק של מים וזהו".

אנשי הביטחון של שדה התעופה במוסקבה לא הסבירו לישראלים את הסיבה לכך שאינם מורשים להיכנס למדינה, למרות העובדה שהגיעו לרוסיה באופן מסודר, מסיבות שגרתיות. "יש לנו תוכנית והכל מסודר", הסביר כחלני. "יש אפילו ואוצ'רים למלון ואנשים שמקבלים אותנו כאן ומחכים לנו. הסברנו להם גם שאנחנו לא מוכנים לטוס חזרה בשבת, חשבנו שזה ימנע מהם לגרש אותנו, אבל זה ממש לא עניין אותם. נראה שקיבלו הנחיה מלמעלה".