הבייבי בום בדרך? משבר הקורונה הביא לפגיעה בתחומי חיים רבים בעולם, וגם למחסור במוצרים שונים - והתוספת האחרונה והמפתיעה לרשימה היא קונדומים, שמחסור חמור בהם נרשם בימים האחרונים ברחבי העולם. מסתבר שאחד היצרנים המרכזיים בעולם של אמצעי המניעה הנפוץ נאלץ להפסיק את הייצור, מה שהוביל באופן מיידי למחסור עולמי של 100 מיליון קונדומים. אחת החברות המובילות בעולם הכחישה שיש מחסור: "העסקים נמשכים כרגיל". 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

מדובר במפעל לייצור גומי בשם Karex Berhad במלזיה, שנאלץ לסגור את שעריו בעקבות התפשטות נגיף הקורונה במדינה. אותו מפעל הוא אחד מחמשת יצרני הקונדומים הגדולים בעולם שמייצר כ-20% מאספקת הקונדומים העולמית, ובעקבות הסגר שהוכרז במלזיה על ידי הממשלה לא ייצר אף לא קונדום אחד כבר יותר משבוע.  

הפסקת ייצור הקונדומים במפעל במלזיה הביא למחסור חמור במוצר, שמופץ בדרך כלל על ידי חברות כמו דורקס במדינות אירופה. עם זאת, דובר דורקס הכחיש שיש משבר: "העסקים נמשכים כרגיל והחברה לא חווה אף חוסרים - אתרי דורקס אונליין נשארים פתוחים ללקוחותינו".

"הדבר הטוב הוא שהדרישה לקונדומים עדיין מאוד גבוהה, משום שתאהבו את זה או לא - זה עדיין מוצר שנחשב חיוני", הסביר מנהל המפעל במלזיה. "בהתחשב בנקודת זמן זו - אנשים לא מתכננים להביא ילדים לעולם. זה לא הזמן כשיש כזה חוסר וודאות".

אתמול, לאחר עצירת הייצור ליותר משבוע, ניתן אישור למפעל לייצר מחדש את המוצר הפופולרי – תחת הגדרת המפעל מקום עבודה חיוני. למרות זאת, למפעל מורשים להיכנס רק מחצית מהעובדים, כדי למנוע התקהלות. מנהל בכיר במפעל הסביר: "אנחנו הולכים לראות מחסור עולמי בקונדומים בכל מקום, וזה דבר מפחיד. הדאגה שלי היא שהמחסור יימשך חודשים ארוכים".

מלזיה נחשבת למדינה שנפגעה באופן הקשה ביותר מנגיף הקורונה בדרום-מזרח אסיה. במדינה אובחנו 2,161 נדבקים ו-26 בני אדם מתו כתוצאה מהנגיף. ההסגר עליו החליטה הממשלה יימשך לפחות עד ה-14 באפריל.