שר החוץ האירני מוחמד ג'וואד זריף נאם היום (שבת) בוועידת מינכן והזהיר את ערב הסעודית: "ארצות הברית וישראל לא יוכלו לספק לכם הגנה". הוא הוסיף שביטחון יגיע רק ממדינות האזור ושלח מסר לסעודים, לפיו אירן מוכנה לדבר עם הסעודים עוד היום. עוד טען זריף שהתגובה על חיסול סולימאני עוד לא הסתיימה, ויכול להיות שהעירקיים ינקמו גם כן לאחר שלטענתו גם בכירים שלהם חוסלו בידי ארצות הברית.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"אחרי שסולימאני נהרג הסעודים שלחנו לנו מסר שהם רוצים דיאלוג שמבוסס על כבוד", טען זריף. "אנחנו הסכמנו לזה, אבל הם לא השיבו מאז". הוא הוסיף ופנה לסעודים: "ארה"ב וישראל לא יוכלו לספק לכם הגנה. אי אפשר לקנות הגנה. הביטחון יגיע רק מתוך האזור. אני מוכן עוד היום לדבר עם ערב הסעודית".

מחאות נגד המטוס האוקראיני באיראן (צילום: MEHDI GHASEMIISNAAFP - Getty Images)
קאסם סולימאני | צילום: MEHDI GHASEMIISNAAFP - Getty Images
"אוכפים את החוק הבינלאומי". זריף (צילום: רויטרס, חדשות)
"אנחנו במצב מאוד מסוכן כי לנשיא טראמפ יש יועצים רעים מאוד". מוחמד זריף | צילום: רויטרס, חדשות

מלבד המסר לערב הסעודית, זריף הזהיר מפני פעולותיו הנשיא טראמפ. "אנחנו במצב מאוד מסוכן כי לנשיא טראמפ יש יועצים רעים מאוד שאומרים לו שאירן תרד על ברכיה", אמר. "עצות גרועות שניתנו לנשיא טראמפ הובילו אותו לקבל החלטות מוטעות. הסוף של ארצות הברית באזור כבר התחיל".

זריף וטראמפ. "מאמין שהוא לא רוצה מלחמה" (צילום: רויטרס, חדשות)
זריף יוצא נגד טראמפ: "עצות גרועות שניתנו לו הובילו אותו לקבל החלטות מוטעות" | צילום: רויטרס, חדשות

"אנחנו מאמינים שהנשיא טראמפ חשב שהמבצע נגד סולימאני ייצור שמחה באירן ובעירק, אבל אנשים הוכיחו מאוחר יותר שהוא טעה", הוסיף זריף. עוד אמר שהתגובה על חיסול סולימני עוד לא הסתיימה וטען שארצות הברית חיסלה גם בכירים עירקים. לכן, הוא אומר, ייתכן שגורמים עירקיים שונים יחליטו לנקום גם.