ההתלהבות מנציגת ישראל החדשה - והאתגר הגדול שמצפה לה:  זמן קצר לאחר ההכרזה על עדן אלנה כנציגת ישראל לאירוויזיון 2020 אמש (שלישי), כבר החלו לזרום התגובות מרחבי אירופה – ורובן ככולן חיוביות, אוהדות ומפרגנות וכוללות בעיקר התפעלות מיכולותיה הווקאליות של התקווה החדשה שלנו לתחרות הזמר האירופית.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"יש לה קול מהסוג שאני אוהבת, ההצבעה שלי הולכת לישראל", כתבה מעריצה בעמוד הפייסבוק הרשמי של תחרות האירוויזיון. "זו בחירה שנראית מבטיחה, אני מאוד נרגש", הוסיף מעריץ אחר, "יש לי ציפיות גבוהות ממנה".

עדן אלנה היא הזוכה הגדולה של הכוכב הבא לאירוויזיון 2020
תניף את דגל ישראל בהולנד. עדן אלנה | צילום: אורטל דהן"היא מדהימה, זה כל כך מרגש", כתב אחר ושיתף בתגובתו את האודישן הראשון של עדן אלנה לתוכנית אקס פקטור בה זכתה לפני שנתיים. באודישן ביצעה את השיר "Stone Cold" של דמי לובאטו והפגינה יכולות ווקאליות אדירות.

אחרים בחרו להדגיש כמה חשוב להתאים לעדן את השיר הנכון לתחרות: "זו בחירה פנטסטית. שוב בוחרים בכוכב הבא את המועמד הכי ראוי לייצג את ישראל על הבמה הגדולה בעולם. בואו נקווה שהשיר ימצה את הפוטנציאל של עדן". מעריץ אחר הוסיף: "אם היא תגיע לרוטרדם עם השיר הנכון אני בונה עליה לניצחון".

הביצוע של עדן אלנה
"קול גדול. יש לנו ציפיות ממנה" | צילום: "הכוכב הבא לאירוויזיון 2020", קשת 12והיו מגיבים שהתרגשו מכך שישראל שולחת בפעם הראשונה נציגה ממוצא אתיופי: "כהולנדית ממוצא אתיופי, אני מאושרת שבשנה שהתחרות במדינה שלי תופיע זמרת ראשונה ממוצא אתיופי באירוויזיון. זו גאווה גדולה".

האתגר של עדן: "חצי גמר המוות" של אירוויזיון 2020

אלא שלמרות יכולותיה האדירות של עדן אלנה שעליהן אין עוררין, לא צפויה לה תחרות קלה בכלל ברוטרדם. עדן וישראל צפויים להתרות תחילה בחצי הגמר הראשון ב-12 במאי, שלב בו מתחרות עוד 16 מדינות – ולא מעט מהן נחשבות חזקות למדי, לפחות על הנייר. מדובר במדינות שמבטיחות את מקומן בשלב הגמר של האירוויזיון מדי שנה או כמעט מדי שנה ובהן: אוסטרליה, שוודיה, נורווגיה, רוסיה, אזרבייג'אן ורומניה.ולא רק הן מחכות לעדן, אלא גם מישהי שאם תיבחר לנסוע לאירוויזיון בשבת הקרובה – צפויה "לשבת" בדיוק על אותה משבצת שלה: הזמרת הצעירה והמוכשרת דסטיני ממלטה. הזמרת בת ה-17 בעלת הקול הענק והיכולות הבימתיות המרשימות זכתה באירוויזיון הילדים לפני 4 שנים וכיכבה גם ב"גוט טאלנט" הבריטי והיא ועדן חזקות באותו ז'אנר מוזיקלי. ואחרי כל זה – ישראל ומלטה הוגרלו להופיע באותו חלק של חצי הגמר, כך שעדן ודסטיני (אם תיבחר) יופיעו די בסמוך זו לזו.

 כך או כך - על עדן אלנה יהיה לבצע שיר חזק, מיוחד ובולט למדי כדי להבטיח את מקומה בגמר התחרות ב-16 במאי, וכמובן שגם המופע הבימתי צריך להיות ייחודי. קול אדיר לבדו לא יספיק – ולכן למשלחת הישראלית יש אתגר לא פשוט בכלל השנה: איך להוציא את המיטב מהנציגה החדשה והמוצלחת של ישראל, ואיך למצות את הפוטנציאל שלה על הבמה הגדולה בעולם. 

השנה, בניגוד לשנים הקודמות, השיר לא ייבחר באופן בלעדי על ידי ועדת מומחים. הוועדה תבחר את 4 השירים הטובים ביותר מבין אלה שיוגשו אליה, והשירים כולם יוקלטו על ידי עדן בשלושת השבועות הקרובים. השירים יוצגו לקהל הרחב במשדר מיוחד בכאן 11 ב-3 במרץ, אז ייבחר מביניהם השיר שתבצע עדן אלנה באירוויזיון.