צבא ארה"ב הודיע הלילה (בין חמישי לשישי) כי כמה חיילים אמריקנים, המוצבים בבסיס העירקי שהותקף לפני כשבוע וחצי על ידי אירן, נפצעו במהלך המתקפה. זאת, בניגוד לדיווח הראשוני שנמסר מהפנטגון לאחר התקיפה, בה נאמר כי לא היו באירוע נפגעים כלל. "אנחנו עדיין מעריכים את המצב", נכתב בהודעה שפרסם הצבא.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

לפי הודעה שפרסם משרד ההגנה האמריקני, מספר לא ידוע של חיילים הראה בימים שלאחר התקיפה האירנית תסמינים המעידים כי ספגו זעזוע מוח: "מתוך זהירות יתרה, חיילים הועברו מבסיס אל-אסד למרכז רפואי בגרמניה, לצורך ביצוע בדיקות. כשיוחלט כי הם כשירים לשוב לשירות, הם יוחזרו לעירק".

גורם בצבא מסר לרשת CNN כי מדובר ב-11 חיילים. באשר לחוסר העקביות וההודעה הראשונה שהוציא הפנטגון שעות לאחר המתקפה, אמר הגורם כי ההערכה הראשונית הייתה אמת לשעתה וכי הסימפטומים הופיעו כמה ימים לאחר האירוע. דובר הפנטגון הודיע כי מיד עם היוודע המידע החדש עודכנו הגורמים הרלוונטים.

לפני 11 ימים שיגר צבא אירן 22 טילים לעבר הבסיס האווירי אל אסד, הנחשב לאחד הגדולים בעירק, בתגובה לחיסולו של הגנרל קאסם סולימאני בידי האמריקנים. חלק מהטילים נפלו במרחק של 50 עד 80 קילומטרים מהיעד ורק 10 פגעו בבסיס עצמו. לפי דיווחים ראשונים, כאמור, לא נגרם נזק ולא היו נפגעים באירוע.