וירוס הקורונה הסיני ממשיך להתפשט במהירות: מהנתונים שהתפרסמו הבוקר (שלישי) בסין עולה כי הנגיף המסתורי כבר גבה עד כה את חייהם של 106 בני אדם. בנוסף, הרשויות במדינה הודיעו כי מספר הנדבקים בווירוס כמעט הוכפל ועומד כעת על 4,515. במקביל, מקרה ראשון של הידבקות נרשם הלילה בגרמניה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

בתוך כך, ממשלת יפן הודיעה על כוונתה לשלוח טיסות מיוחדות למחוז ווהאן בסין, זאת במטרה לאפשר לאזרחי המדינה לצאת מאזור הסיכון בהקדם האפשרי. לדברי שר החוץ היפני כ-650 אזרחים ממתינים בשלב הזה לשוב למדינה.

בשל החשש מהידבקות, פייסבוק וחברות רבות נוספות ברחבי העולם השעו את נסיעות העסקים של עובדיהן לסין. במקביל, שורה של חברות תעופה ביטלו את טיסותיהן למדינה. 

ארה"ב העלתה את רמת אזהרת המסע לסין לדרגה הגבוהה ביותר, והרשויות במדינה ביקשו מהאזרחים "לשקול מחדש" את ביקוריהם המתוכננים שם. 

גם בישראל נערכים להתמודד עם הנגיף הקטלני ובמשרד הבריאות שבים וקוראים לציבור להימנע מנסיעות לסין בתקופה הקרובה ככל האפשר. 

מוקדם יותר השבוע סין העלתה את רמת הדאגה בעולם אחרי שהודיעה כי הנגיף מדבק עוד לפני שתסמיני המחלה מופיעים. לאור המצב, התחבורה הציבורית בווהאן, שם התפרץ הנגיף לראשונה, הושבתה לחלוטין ועשרות מיליוני בני אדם נמצאים בעוצר ומתמודדים עם מחסור חמור במזון, ציוד ותרופות.