בני הזוג המלכותי הארי ומייגן שרק לאחרונה ויתרו על תוארם המלכותי והפכו עצמאיים כלכלית, הודיעו היום (שני) כי הם מנתקים את קשרי העבודה עם הצהובונים בבריטניה הדיילי מייל, דיילי מירור, הסאן והדיילי אקספרס. זאת לאחר שבאחד העיתונים פורסם מכתב אישי של מייגן לאביה ולטענתה, הושמטו ממנו פרטים במתכוון. בהודעה שפרסמו כתבו: "לתקשורת יש זכות לדווח, אבל זה לא יכול להתבסס על שקר". 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

משמעות הצעד החריג של הזוג המלכותי היא שהצהובונים הללו יפסיקו לקבל עדכונים ותמונות מהארי ומייגן וייתכן שאף תיאסר כניסתם לאירועים רשמיים של הזוג. בהודעה שנמסרה מטעם הדוכסים לשעבר נכתב ש"המטרה היא לא להימנע מביקורת כלפינו, שהיא דבר לגיטימי, אלא למנוע הפצת שקרים. לא ניתן שנמשיך להוות מטבע בכלכלה שמושתת על קליקבייטים ועיוותים".

בני הזוג הוסיפו בהודעתם ששיתוף הפעולה עם העיתונים יופסק לחלוטין. "לא נשתף פעולה, ניתוק מגעים מוחלט", כתבו. "לתקשורת יש את כל הזכות לדווח, ואכן יש לה דעה על הדוכס והדוכסית מסאסקס, אבל זה לא יכול להתבסס על שקר". 

הצעד החריג מגיע ברקע התביעה של מייגן כנגד בעלי העיתונים על כך שפירסמו באחד מעיתוניהם חלקים ממכתב "אישי וסודי" שמוען לאביה, תומאס מארקל, ובו כתבה לו מייגן כי מעשיו "שברו את ליבה למיליון חתיכות". בהמשך השבוע יתקיים הדיון הראשון בתביעה.

מייגן ועורכי דינה טוענים שהעיתון בחר להשמיט במתכוון פרטים מסוימים מתוך המכתב. העיתון מכחיש מכל וכול את הטענות, ובפרט את הטענה שהמכתב נערך בצורה זו או אחרת. בני הזוג חזרו לאחרונה ללוס אנג'לס עם בנם ארצ'י לאחר שוויתרו על מעמדם המלכותי בבריטניה בסוף חודש מרץ, והפכו עצמאיים מבחינה כלכלית.