פול פרז, אזרח מדינת קליפורניה בן 57, מואשם בשורת הרציחות שזעזעה את החוקרים במשך עשור. הפריצה בחקירתו של פרז, שמרצה עונש מאסר בגין פשעים אחרים, הגיעה באוקטובר האחרון לאחר שהצליחו במשטרה לבצע זיהוי DNA של אחת הגופות - והיום (שלישי) נפתח משפטו. 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

רק לאחרונה הושגה פריצת הדרך בפרשה כאשר זוהתה גופתו של ניקו לי פרז, שנמצאה על ידי דייג ב-2007: התינוק היה בן שלושה חודשים בלבד בעת הרצח. גופתו של ניקו נמצאה בתעלת השקייה בתוך "מיכל סגור מלא בחפצים כבדים". שריף המחוז סיפר כי במשך שנים שלא הצליחו גורמי האכיפה לזהות מי הוא התינוק.

פריצה טכנולוגית היא זו שהביאה לזיהויו של ניקו לי. בעקבות אותה פריצה גילו החוקרים כי התינוק נולד ב-8 בנובמבר 1996 בפרנזו, קליפורניה, ולו ארבעה אחים נוספים. למשטרה היה ידוע כי אחד האחים מת, והחוקרים העריכו כי שלושת האחים הנותרים מתים גם הם למרות שגופותיהם טרם נמצאו.

"למקרים מזעזעים כאלו אין כלל מקום בחברה שלנו", התייחס התובע הכללי למקרה. השריף המקומי הוסיף: "בזמן שאני גאה במאמצים של החוקרים, זהו לא יום שמביא שמחה לאיש מאיתנו. בכל 40 שנות עבודתי כשריף אני לא יכול לחשוב על תיק יותר מטריד מהתיק הזה".

התביעה עדיין מגבשת את פרטי התיק המזעזע, אך לופז צפוי לעמוד לדין היום באשמה של רצח מדרגה ראשונה של חמשת מילדיו. אם יואשם ייתכן וצפוי לו עונש מוות.