נגיף הקורונה ממשיך לגבות חיים באירן: על פי הדיווחים בכלי התקשורת המקומיים, כמה בני אדם נוספים שנדבקו בנגיף מתו היום (חמישי) בבית החולים שבעיר קום. אמש דווח על שני אזרחים אירנים ראשונים שמתו מהנגיף.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

הבוקר הודיעו במשרד הבריאות ובמשרד החוץ על ישראלי נוסף, שלישי במספר, שנדבק בקורונה לאחר ששהה על ספינת התענוגות הנצורה "דיימונד פרינסס" מול חופי יפן. זאת, אחרי ששני אזרחים יפנים קשישים ששהו בספינה ונדבקו גם הם - מתו הלילה. במקביל, ממשלת סין מדווחת דווקא על ירידה במספר מקרי ההידבקות החדשים ביממה האחרונה.

ספינת הקורונה
ספינת הקורונה | צילום: AP

לפי הנתונים שפרסמה הלילה ממשלת סין, מספר מקרי ההידבקות החדשים שדווחו ביממה האחרונה במחוז חוביי, שם התגלה לראשונה הנגיף, הוא הנמוך ביותר שנרשם מזה כחודש ועומד על 439 בני אדם בלבד. זאת לעומת 1,693 ביממה שלפני כן. גם מספר המתים במחוז צנח באופן דרמטי ב-24 השעות האחרונות. בסך הכל, 2,118 בני אדם מתו בסין מקורונה עד כה, ו-74 אלף חלו בנגיף, זאת על פי הנתונים הרשמיים שסיפק הממשל.

בתוך כך, בדרום קוריאה דווחו 31 מקרי הידבקות חדשים, וכעת מספר החולים במדינה עומד על 82 בני אדם.

במאמר חדש שפורסם אמש בכתב העת היוקרתי ה-"New England Journal of Medicine" נטען כי וירוס הקורונה יכול להתפשט בקלות רבה יותר משהונח עד כה, לרבות בין אנשים שלא מראים תסמינים של המחלה.

מחקר נוסף בסין, הנרחב ביותר שנערך עד כה בנושא, הצביע אף הוא על רמת הדבקה גבוהה יותר משחשבו הרופאים תחילה. לאחר שבדקו יותר מ-72 אלף חולי קורונה, החוקרים דיווחו כי הנגיף מדבק הרבה יותר מנגיפי ה-SARS, וה-MERS, שגבו את חייהם של 1,602 בני אדם.