כלואים בחו"ל: סיפורה של נעמה יששכר זכה לחשיפה תקשורתית, ציבורית ומדינית רחבה, אבל לפי נתונים שהגיעו לידי חדשות 12 ופורסמו אמש (חמישי) במהדורה המרכזית - נכון לסוף שנת 2019 היא רק אחת מבין 628 ישראלים שכלואים או עצורים בחו"ל. אלה המספרים, המדינות ועילות המעצר השונות.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

ברוסיה כלואים נכון לעכשיו 66 ישראלים, מרביתם במוסקבה. בארה"ב המספר מזנק כבר ל-168. באוקראינה - 41 ישראלים עצורים או כלואים.  באשר למערב אירופה: בברלין עצורים 21 ישראלים, במדריד 17, בפריז ובלונדון שישה, וזאת רק רשימה חלקית.

הישראלים העצורים ברחבי העולם
הישראלים שכלואים בחו"ל: מפת המדינות | אינפוגרפיקה: החדשות 12

במזרח הרחוק - 11 ישראלים כלואים ביפן, ושבעה בהודו. בנוגע למדינות דרום אמריקה, בכל היבשת עצורים בסך הכל כ- 60 ישראלים. ומה לגבי מדינות מוסלמיות ומדינות ערב? בטורקיה עצורים 17 ישראלים, ובירדן שניים.

הישראלים העצורים ברחבי העולם
הישראלים שכלואים בחו"ל: עילות המעצר | אינפוגרפיקה: החדשות 12

הסיבות למעצרם של אותם ישראלים שונות ומגוונות: 153 מהם מוחזקים בגין עבירות שנוגעות לאחזקה או סחר בסמים, על רצח נעצרו או נכלאו 35 ישראלים ועל תקיפות מיניות בחומרות שונות ועבירות פדופיליה נעצרו ונכלאו בסך הכול 20 ישראלים. יש גם ישראלים שנכלאו או נעצרו על סחר באיברים, עבירות מחשוב, שוד וחטיפה, שהייה בלתי חוקית, ועוד שלל סיבות.

628 מקרים. אולי אם יהיו 628 מערכות בחירות - כולם ישוחררו.