גראפיטי אנטישמי התגלה על דלת ביתו של אלדור ולפי, בנה של לידיה רולפי, שורדת שואה ואקטיביסטית. על הדלת רוסס מגן דוד ומעליו הכיתוב "Juden Hier", שפירושו "יהודים פה" – אותה כתובת שרוססה על בתי ועסקי יהודים במהלך השואה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

רולפי הצטרפה לתנועת הנגד לנאצים במהלך מלחמת העולם השנייה. היא נתפסה ונשלחה למחנה ריכוז בגרמניה בשנת 1944, אולם שרדה ובהמשך פרסמה מספר ספרים בהם גוללה את שאירע לה. היא נפטרה בשנת 1996, ולאחרונה פירסם בנה מאמר לקראת יום השואה הבינלאומי, שיחול ביום שני.

"זה סימן רציני מאוד של חוסר סובלנות ופרובוקציה, בדיוק בשעה בה אנו זוכרים את השואה", מסרה מילנה סאנטריני, המתאמת הלאומית למלחמה באנטישמיות באיטליה. גם פוליטיקאים במדינה הביעו זעם בעקבות האירוע: "לכאן מובילה תרבות השנאה", מסרה ניקוהל זינגארטי, מנהיגת המפלגה הדמוקרטית במדינה, המשתייכת למרכז-שמאל. "מה עוד צריך לקרות כדי שאנשים יבינו שעל כולנו לפעול נגד השיגעון הזה?"

בנובמבר האחרון שורדת השואה ליליאנה סגרה נאלצה לקבל אבטחת משטרתית, לאחר שהחלה לקבל איומים מצד פעילים בימין הקיצוני במדינה. המקרה הוביל לסיקור נרחב במדינה של העלייה באנטישמיות באיטליה.