שר המשפטים האמריקני וויליאם בר ביקר הלילה (בין חמישי לשישי) בחריפות את נשיא ארה"ב דונלד טראמפ וטען כי התנהגותו של הנשיא מקשה עליו לבצע את עבודתו. בר, שנחשב למקורב ביותר לטראמפ ואף הגן עליו בעת פרסום דו"ח מולר, הסביר בראיון לרשת ABC כי הרגלי הציוץ של הנשיא מהווים בעיה ועלולים לפגוע בעבודת הממשל: "הגיע הזמן להפסיק עם זה".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

דבריו של בר מגיעים על רקע התערבותו של טראמפ במשפט של יועצו לשעבר, רוג'ר סטון. סטון הורשע לאחרונה בכך ששיקר לצוות החקירה של רוברט מולר ולקונגרס כשטען שלא שיתף פעולה עם גורמים רוסים שביקשו לפגוע בקמפיין הדמוקרטי בבחירות לנשיאות ב-2016. התובעים במשפטו ביקשו לגזור על סטון 7 עד 9 שנות מאסר, ובתגובה תקף טראמפ בחריפות את בית המשפט וטען כי סטון זכאי וכי נעשה לו עוול.

ויליאם בר, התובע הכללי של ארה
בר בעת פרסום דו"ח מולר | צילום: רויטרס, חדשות

לטענת בר, הוא התכוון להורות לתובעים לדרוש עונש מופחת גם ללא התערבותו של הנשיא, ואף החל לקדם זאת לפני שפורסמה סדרת הציוצים התקיפים. כעת, אם יפעל, הציבור עלול לחשוב כי הוא פועל בשליחות הנשיא, בניגוד לחוק. "אז מה אני אמור לעשות? להמשיך עם מה שאני מאמין שנכון, או להפסיק - בגלל הציוץ?" הסביר בר את ההתלבטות שבפניה הציב אותו טראמפ. "זה רק מראה כמה הציוצים האלה יכולים להפריע".

"אני לא יכול לעשות את העבודה שלי במשרד המשפטים עם ביקורת רקע שלא פוסקת ומפריעה לי", המשיך. "לא אירתע ולא אושפע מאף גורם – הקונגרס, מאמר מערכת של עיתון, או הנשיא. הציוצים האלה הופכים את העבודה שלי לבלתי אפשרית".

בר נחשב לאחד האנשים המקורבים ביותר לטראמפ ותמך בו רבות בעבר. לפני כשנה, הגיש מולר לבר את הדו"ח המלא של חקירתו בעניין ההתערבות הרוסית בבחירות 2016 ושיתוף הפעולה עם הקמפיין של טראמפ. מיד לאחר מכן פרסם בר מכתב בו סיכם לטענתו את הדו"ח וטען כי נקבע בו שהנשיא "זוכה לחלוטין", שאנשיו לא תיאמו את צעדיהם עם רוסיה, ושהנשיא לא שיבש הליכים בעת החקירה. בתגובה שלח לו מולר מכתב בו מחה על המסקנות שפורסמו והאשים את בר ש"הציג באופן לא מדויק את מסקנות ועדת החקירה, זרע בלבול בציבור וחתר תחת המטרה שלשמה הוקמה הוועדה".