אחרי שהמנהיג העליון של אירן פרסם הכרזה אנטישמית ובה איום ב"פתרון סופי" לישראל - נתניהו פרסם תגובה. בחשבון הטוויטר באנגלית של ראש הממשלה נתניהו נכתב: "על כל משטר שמאיים בהשמדת ישראל לדעת – כי הוא עומד בפני סכנה דומה". מוקדם יותר גם ממשל טראמפ שיגר גינוי להכרזה של מנהיג אירן. באיור נראים חמושים פלסטינים עם דגלי פלסטין וחיזבאללה חוגגים בהר הבית, לצד הכיתוב: "פלסטין תהיה חופשית, הפתרון הסופי - התנגדות חמושה עד למשאל עם".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"איומיו של ח'אמנאי לממש את "הפתרון הסופי" כנגד ישראל מזכירים את תכנית "הפתרון הסופי" הנאצית להשמדת העם היהודי", כתב ראש הממשלה בחשבונו. "עליו לדעת שכל משטר שמאיים על ישראל בהשמדה יושמד בעצמו". פומפיאו כתב:  "הרטוריקה המטורפת והאנטישמית של חמנאי אינה מייצגת את הסובלנות של העם האירני". 

בציוץ שפרסם בחשבון הטוויטר, כתב פומפאו: "ארצות הברית מגנה את התבטאויותיו המגעילות והשנאה של המנהיג העליון חמנאי. אין להם מקום בטוויטר או בכל פלטפורמה אחרת של המדיה החברתית".

הכרזה האנטישמית של חמנאי
הכרזה האנטישמית של חמנאי

"אנו יודעים שהרטוריקה המטורפת של חמינאי אינה מייצגת את הסובלנות של העם האירני", המשיך פומפאו. "מממן הטרור הגדול בעולם, אנטישמי שמכחיש את השואה, שולח כסף וכלי נשק לטרוריסטים נגד ישראל - וכעת קורא את הקריאה הנאצית לפתרון הסופי. אני שואל את האומות העולם - האם זה מישהו שאפשר לסמוך עליו עם נשק קטלני?".

פומפאו נגד "הפתרון הסופי" של חמנאי: "מכחיש שואה מטורף"

האייתולה עלי חמנאי צייץ אמש ברכה לקראת יום אל-קודס שיחול ביום שישי הקרוב ובה איור של אזרחים וחמושים פלסטינים רוקדים בהר הבית כשלצידם תמונותיהם של מנהיג חיזבאללה חסאן נסראללה, מפקד כוח קודס של משמרות המהפכה לשעבר קאסם סולימאני שחוסל ע"י ארצות הברית, מייסד הרפובליקה האסלאמית חומייני והאייתולה חמנאי.

מזכיר המדינה מייק פומפאו, בשבוע שעבר (צילום: AP, חדשות)
מייק פומפאו | צילום: AP, חדשות

באיור נראים הפלסטינים והאירנים חוגגים את גירוש הציונים מירושלים, כשלצידם רכבי צבא, דגלי פלסטין וחיזבאללה וכלי נשק. מעל האיור נכתב "פלסטין תשוחרר, הפתרון הסופי - התנגדות חמושה עד למשאל עם".