העולם חושש מהתפשטות הווירוס המסתורי והאלים: לאחר שבסוף השבוע האחרון הזהיר ארגון הבריאות העולמי מווירוס אלים שגורם לדלקת ריאות קיצונית ולמוות מקריסת מערכות - וירוס שיש לו פוטנציאל הדבקה רחב - בסין אומרים שההתפרצות האחרונה של הנגיף ניתנת לשליטה, אך עדיין רב הנסתר על הגלוי בנוגע לחיידק. 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

בהצהרה הראשונה של המשרד האחראי על בריאות הציבור בסין מאז דווח לראשונה על ההתפרצות בסוף דצמבר, נכתב ש"נתיב ההעברה של הנגיף החדש עדיין לא ממופה לחלוטין ומקור הנגיף אינו ידוע". משרד הבריאות הסיני הוסיף וטען שהוא יגביר את מאמצי הניטור של הנגיף.

בשלושה שדות תעופה בארה"ב כבר החלו לבצע בדיקות לאיתור נוסעים נגועים בנגיף: שדה התעופה הבינלאומי קנדי בניו יורק, שדה התעופה הבינלאומי בסן פרנסיסקו ונמל התעופה LAX בלוס אנג'לס. מדובר בצעדים חריגים שבהם נוקט המרכז האמריקני לבקרת מחלות. הפעם האחרונה בה בוצעו כאלה הייתה בעת התפרצות נגיף האבולה ב-2014. 

וירוס
מקור הווירוס המסתורי אינו ידוע | צילום: אימג'בנק / Thinkstock

עד כה, הווירוס המסתורי הדביק מעט מאוד אנשים - רק כמה עשרות מתושבי סין ועוד אחדים בתאילנד וביפן. שניים מהם מתו מהסתבכות אחרי שסבלו מאי ספיקה נשימתית שהובילה לקריסת מערכות.

הבעיה שמטרידה את ארגון הבריאות העולמי היא שאין תרופה נגד הנגיף ואין דרך להתחסן מפניו. בנמלי התעופה האמריקנים בודקים את הנוסעים שמגיעים מסין, הם עוברים בדיקות שכוללות איתור אנשים שסובלים משיעול וקשיי נשימה. כל נוסע עובר גם בדיקת חום.