יפה יששכר, אמה של נעמה, הודיעה הערב (ראשון) על ביטול כל פעולות המחאה שתוכננו לקראת הגעתו של נשיא רוסיה ולדימיר פוטין. "בגלל רגישות המצב, ובגלל ההערכה והכבוד שאני רוכשת לעוסקים במלאכת המשא ומתן להשבתה של נעמה, ולאחר ששקלתי בכובד ראש את הדברים - הודעתי לפני דקות אחדות לראשי מטה המאבק, לבטל לעת עתה את כל פעולות המחאה שהם תכננו לימים הבאים", כתבה יששכר בעמוד הפייסבוק שלה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

בתגובה לפסוט המרגש של יששכר הודיע שחר שטיינר, מהפעילים המרכזיים לשחרור נעמה, כי "אנחנו מאחורי המשפחה לחלוטין, אופטימיים ומלאי תקווה לחבק את נעמה בזרועותינו כבר בזמן הקרוב".

את הפוסט התחילה יששכר בתודה לתומכים: "לפני זמן קצר נחתתי בארץ, ואני מבקשת ראשית להודות לכם בשמי, ובשמה של נעמה, שעדיין לא באמת יודעת על התמיכה העצומה שלכם, פעילי המאבק, ושל הציבור הישראלי כולו. אנו נמצאים בשבוע קריטי, שברירי ורגיש לגורלה של נעמה. במשך חודשים ארוכים, הצלחתם להביא את המודעות הציבורית לסיפורה של נעמה לשיא, והעליתם את הדרישה לשחרורה לגבהים חסרי תקדים. האווירה הצבורית שייצרתם במו ידיכם, הביאה גם את ממשלת ישראל לפעול לשחרורה של נעמה, וראש הממשלה התחייב בפומבי לעשות זאת".

"בעוד ימים אחדים יבקר הנשיא פוטין בישראל, ואני תפילה שהוא ייענה לבקשתי ולבקשת הציבור הישראלי כולו, וישיב את נעמה הביתה. אני מבקשת שתבינו את המצב הרגיש בו אנו נמצאים. אנו חווים רכבת הרים של שמועות, שמשנות גוון בכל כמה שעות. זו גם רכבת הרים נפשית, לבני משפחתי ולי".

יששכר סיימה בתקווה להשבת בתה: "עשיתם עבודה נפלאה עד כה. זה הזמן לתת למשא ומתן בין המדינות להבשיל. אני אופטימית, תהיו גם אתם. נעמה ואני, יחד עם כל בני המשפחה, מודים לכם ממעמקי הלב".