בימים אלה מציינים בעולם 75 שנים לשחרור אושוויץ. במקביל לכינוס פורום השואה הבין-לאומי בישראל, משלחות ממדינות רבות הגיעו לאחרונה לאתר מחנה ההשמדה אוושויץ-בירקנאו. אחד מהמבקרים רמי הדרג הוא מוחמד אל-עיסא, שר המשפטים הסעודי לשעבר.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

אל-עיסא, מזכ"ל "אגודת העולם האסלאמי" הוא איש הדת המוסלמי הבכיר ביותר שמבקר במחנה ההשמדה אושוויץ-בירקנאו השנה. לביקורו היום (חמישי) נלווים אליו עוד כמה אנשי דת מוסלמים, ביניהם גם שיעי.

שר המשפטים הסעודי לשעבר באושוויץ
ביקור נדיר במחנה ההשמדה

אל-עיסא נחשב למקורב מאוד לנסיך הסעודי מוחמד בן סלמאן. לביקורו התלוותה גם משלחת אמריקנית-יהודית ונציגים מעוד 24 מדינות, לפי הדיווחים.

שר המשפטים הסעודי לשעבר באושוויץ
אנשי דת נוספים התלוו לביקור

בעוד מנהיגים ואנשי דת מוסלמים וערבים ביקרו בעבר במחנה הממות, אל-עיסא נחשב לבכיר ביותר – כך אמרו במחלקת התקשורת של האתר. אל-עיסא ביקר במוזיאון השואה בוושינגטון ב-2018 וקרא לכל המוסלמים "ללמוד את ההיסטוריה של השואה, לבקר באתרי ההנצחה ובמוזיאונים של האירוע המחריד הזה וללמד את ילדיהם את הלקחים".

מנכ"ל ה-AJC – הוועידה האמריקנית-יהודית, שמשתתפת בביקור – אמר כי מדובר ב"משלחת הבכירה ביותר של אנשי דת מוסלמים שאי פעם ביקרה במחנה אושוויץ". כבר לפני כשנה חתמה הליגה המוסלמית העולמית על מזכר הבנות עם ה-AJC, ובו סיכמו הצדדים על ביקור משותף באושוויץ. על פי תוכנית האירוע, הקבוצה צפויה לבקר גם במספר אתרים בוורשה, בהם בית כנסת, מסגד ומוזיאון להיסטורית יהודי פולין.