ראש ממשלת רוסיה, דימיטרי מדבדב, הודיע היום (רביעי) על פירוק ממשלתו. הודעתו מגיעה זמן קצר לאחר נאום "מצב האומה" השנתי של הנשיא פוטין, בו הוא הציע שינויים מרחיקי לכת בחוקת המדינה. מטרת השינויים היא החלשת היורש של הנשיא והעברת הכוח לראש הממשלה והפרלמנט.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

הנשיא פוטין קיבל את התפטרות ראש הממשלה וביקש מהשרים הנוספים בממשלה שהתפטרו לשמש באופן זמני כ"מפקחים" על תפקוד הממשלה, זאת עד שתוקם אחת חדשה. בעקבות המשבר הפוליטי, פוטין יקצר את ביקורו ישראל בשבוע הבא ויבוא רק ליום אחד. פוטין צפוי לחנוך אנדרטה בגן סאקר בירושלים ולהשתתף בטקס ביד ושם – ולאחר מכן לשוב לארצו.

טרם ההודעה על פירוק הקבינט, ראש הממשלה מדבדב נפגש מוקדם יותר עם פוטין כדי לדון בתוכן נאום "מצב האומה" של הנשיא פוטין, כך דווח על ידי אמצעי התקשורת בקרמלין. עוד דווח כי פוטין הציע לראש הממשלה המתפטר מדבדב את תפקיד סגן ראש המועצה לביטחון לאומי, במסגרתו הוא "יפקח על נושאי ההגנה והביטחון".

ממשלת רוסיה התפטרה כדי לאפשר לנשיא פוטין לבצע את השינויים שהוא מעוניין לבצע בחוקה. לדברי מדבדב, "זה ברור בהקשר זה, שאנו כממשלה חייבים לספק לנשיא יכולת לקבל את כל ההחלטות הנחוצות כדי ליישם את תוכניתו הצפויה". 

פוטין מחזיק בתפקידו במשך 20 שנה, יותר מכל מנהיג רוסי אחר מאז סטלין. 

בהכנת הידיעה השתתפה שושי חתוקה.