66 בני אדם נוספים השוהים בספינת התענוגות שעוגנת מול חופי טוקיו, אובחנו ביממה האחרונה כחולים בנגיף הקורונה. בכך, זינק מספר הנדבקים ב"דיימונד פרינסס", שבה מוחזקים 3,700 אנשים, ל-130 בני אדם. "בהתחלה הייתה פאניקה, כי כל מי שהתעורר והיו לו 37 מעלות מיד התקשר", סיפר אמש אחד מ-15 הישראלים המוחזקים בספינה. 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

על פי הדיווח שהעבירה רשת הטלוויזיה "TBS", הבדיקות הנוספות נעשו ביממה האחרונה וחשפו כ-66 מקרים חדשים של הידבקות על סיפון הספינה, זאת לאחר שכבר כ-70 אנשים אובחנו כחולים. 910 בני אדם מתו מאז התפרץ הנגיף בסין, 97 מהם רק ב-24 השעות האחרונות. בין נשאי הנגיף החדשים שאובחנו ישנם 45 יפנים, 11 אמריקנים, 4 אוסטרלים, 3 מהפיליפינים, קנדי ואוקראיני.

"ספינת הקורונה" (צילום: שי פרנקו, רויטרס)
ספינת התענוגות ביפן | צילום: שי פרנקו, רויטרס

"שמענו שעשרות אנשים פונו מהספינה", סיפרה רחל עופרים, אחת מהנוסעות. "זה מפחיד, אבל אצלנו אין חדש - שזה טוב. עוד לא קיבלנו כאן עדכון רשמי". ניקול בן דוד, נוסעת נוספת, אמרה: "את הפרטים שמענו מהתקשורת, אנחנו בצד של הים ולא של הנמל. הקפטן אמר שיש התרחשות אמבולנסים, ושיעדכנו אותנו על מצב מדויק בקרוב. אנחנו מחכים".

"ספינת הקורונה"  (צילום: שי פרנקו, רויטרס)
ספינת התענוגות ביפן: "עשרות אנשים פונו" | צילום: שי פרנקו, רויטרס

"ספינת הקורונה" (צילום: AP)
ספינת התענוגות ביפן | צילום: AP

דודי שמשון, שנמצא כבר כמה ימים בהסגר על ספינת התענוגות מול חופי יפן ונמנה עם 14 ישראלים נוספים, סיפר אמש ב"מהדורה ראשונה" על החששות ועל הדרך שבה הוא ואשתו מנסים להעביר את הזמן. "עוד נוסעים הורדו מהספינה בשל הווירוס והיום הורדו נוסעים נוספים, אבל לא בגלל הווירוס. הגיעו 14 אמבולנסים, 4 בגלל הווירוס ו-10 כי הגיל הממוצע הוא 65 ו-70, אז פשוט בגלל תחלואה".

שמשון סיפר כי הוא מקבל את המידע בעקבות עדכונים שוטפים מקפטן הספינה בכריזה. "חוץ מזה אנחנו יושבים במרפסת ומסתכלים. היום הייתה לנו הצגה, יפנים על אופנועי ים הגיעו ושמו לנו מוזיקה וכל האנשים יצאו למרפסות  ומחאו כפיים, עד שמשמר החופים יצא והרחיק אותם, אז יש פה אטרקציות".

ספינה יפנית בהסגר מחשש לקורונה‎ (צילום: Kim Kyung-Hoon, שי פרנקו, רויטרס)
"אנחנו יושבים במרפסת ומסתכלים" | צילום: Kim Kyung-Hoon, שי פרנקו, רויטרס

צפו במפת התפשטות נגיף הקורונה בעולם:

לדברי שמעון, הנוסעים קיבלו מצוות הספינה מדחום. "בהתחלה הייתה פאניקה, כי כל מי שהתעורר והיו לו 37 מעלות מיד התקשר", הוא סיפר והוסיף כי לאחר מכן הופץ סרטון, דרך הטלוויזיות בחדרים, שהנחה את הנוסעים כיצד למדוד חום. כשנשאל איך הוא מסתדר בהסגר הוא ענה כי הוא ואשתו משחקים ברמי ובמשחקים נוספים. הוא הוסיף כי הצוות סיפק להם סבון כביסה, לאחר שהוא ואשתו לא רצו שיכבסו את בגדיהם.

התפשטות הקורונה (צילום: שי פרנקו, רויטרס)
מספר החולים ממשיך לזנק. ארכיון | צילום: שי פרנקו, רויטרס

לדבריו, הנוסעים יוצאים מחדרם לזמן מוקצב ובסבבים שונים: "ביקשו מאיתנו לצאת עם כפפות ומסכות ולשמור על מרחק של מטר בין אחד לשני. אחרי מספר ימים הודיעו כי היפנים דורשים שהמרחק יהיה גדול".

ההיערכות לנגיף הקורונה שמתפשט בפיליפינים (צילום: רויטרס)
ההיערכות לנגיף הקורונה שמתפשט במזרח‎, בשבוע שעבר | צילום: רויטרס

הונג קונג דיווחה היום על 7 מקרים נוספים של חולים, ומספר החולים בעיר עלה ל-36 בני אדם. במלזיה, אובחן חולה נוסף ושם עלה מספר הנשאים ל-18.