בהלת הקורונה: עם התפשטותו של הנגיף בסין ומחוצה לה, בישראל נערכים גם כן להתמודד עם הגעה אפשרית של הנגיף. מקרה מוות ראשון נרשם היום (שני) בבירת סין בייג'ינג, ובמדינת האי סרי לנקה הסמוכה להודו התגלה הערב גם כן מקרה ראשון של הידבקות במחלה. בתוך כך, שר הבריאות יעקב ליצמן חתם היום על צו המרחיב את סמכויות משרדו להתמודדות עם הנגיף.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

חתימתו של השר ליצמן הוסיפה את נגיף הקורונה לרשימת המחלות המדבקות, ובכך היא מאפשרת למשרדו לבצע שורת צעדים להתמודדות עם התפרצות של הנגיף בארץ. "חשוב לי להרגיע את הציבור", אמר ליצמן. "החתימה על הצו היא לא מצב חירום - היא נותנת לנו את האפשרות לנקוט את כל הצעדים הנדרשים בעת הצורך. נכון לכעת – והדגש הוא על כעת – אין חולה מאומת בקורונה, אך אנו ערוכים גם לכך".

בבייג'ינג מת הבוקר אדם ראשון שנדבק בנגיף. מדובר בגבר בן 50, שזוהה כלוקה בנגיף לפני כחמישה ימים. זהו מקרה המוות הראשון בבירת סין כתוצאה מהנגיף.

במקביל מוסיפה המחלה להתפשט למדינות נוספות. בסרי לנקה, מדינת אי הסמוכה להודו, התגלה היום מקרה ראשון של הידבקות במחלה. אישה סינית בשנות ה-40 לחייה הגיעה למדינה כתיירת בתחילת השבוע שעבר, וכעבור כמה ימים נעשתה חולה. היום אושר כי היא אכן נדבקה בנגיף הקורונה.

עד כה נדבקו בנגיף יותר מ-2,700 בני אדם, ויותר מ-80 מתו כתוצאה מההידבקות. למרות שרוב המקרים התגלו בסין, הידבקויות וודאיות נרשמו בלפחות תריסר מדינות אחרות.