נעמה יששכר בדרך לחופשי: ראש הממשלה נתניהו שנמצא כעת בוושינגטון לקראת פרסום תוכנית טראמפ לשלום במזרח התיכון ימריא מארה"ב ישירות למוסקבה, ויחזיר עמו לישראל את הצעירה הישראלית שנמצאת בכלא הרוסי מאז פסח האחרון. בתוך כך, הודיע הקרמלין כי נתניהו צפוי להיפגש עם פוטין ביום חמישי הקרוב. 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

לקראת שחרורה הצפוי של נעמה, הגיע אמה יפה לבקרה בבית הכלא אך סיפרה שלא אפשרו לה לבקר את בה. לפי דיווח בסוכנות ידיעות רוסית, יפה יששכר הגיעה לכלא, הוכנסה לחדר ההמתנה אך לא התאפשר בה להיפגש עם בתה.

יפה יששכר ושרה נתניהו יד ביד
יפה יששכר אחרי הפגישה עם פוטין בירושלים | צילום: רויטרס

נעמה צפויה להשתחרר מהכלא בימים הקרובים, זאת לאחר שהגישה שלשום באופן רשמי את בקשת החנינה שלה. את הבקשה הזאת אישר הבוקר מושל מוסקבה, וכעת כל מה שמפריד בינה לבין יציאה מהכלא היא אישורו הרשמי של הנשיא פוטין.

הנשיא הרוסי צפוי לאשר את בקשתה של נעמה, ורמז על כך כשביקר בשבוע שעבר בישראל לרגל פסגת המנהיגים שהתקיימה בירושלים לרגל 75 שנים לשחרור אושוויץ. מיד עם נחיתתו בישראל, נסע פוטין מלווה בשיירתו למעון ראש הממשלה ברחוב בלפור בירושלים, לפגישה שבה נכחה גם בשלב מסוים יפה, אמה של נעמה.

נשיא רוסיה אמר ליפה כי "הכל יהיה בסדר" - ולמרות שלא סיפק לה תשובה, האמירה הזאת הפיחה תקווה מחודשת במשפחת יששכר ובקרב חבריה של נעמה, שכאמור כלואה מאז אפריל 2019 בכלא הרוסי. אתמול, על רקע אמירה זו של פוטין, עורכי דינה של יששכר הגיעו לבית הכלא שבו היא שוהה ומסרו: "נעמה, משפחתה ואנחנו מקווים שהנשיא יאשר את הבקשה במהירות".

"פוטין בוודאות יביא בחשבון את בקשתו של מר נתניהו ואת כל המידע שהוא שמע במהלך הפגישה והוא יקבל את ההחלטה הסופית בעניין", אמר ביום חמישי האחרון עורך דינה של נעמה, ודים קלובגנט, בריאיון ליונית לוי במהדורה המרכזית. הוא העריך שהשחרור יתבצע אפילו כבר במהלך הימים הקרובים.