שחרורה של נעמה קרוב מתמיד: לאחר המפגש אתמול (חמישי) של נשיא רוסיה ולדימיר פוטין עם ראש הממשלה נתניהו ואמה של נעמה יששכר במסגרת פורום השואה הבינלאומי בירושלים, במהלכו הבטיח פוטין לאם שהוא ישיב את נעמה הביתה וש"הכל יהיה בסדר" - נראה שתוך שבועות ספורים, נעמה תהיה בבית - זו לפחות ההערכה של גורם המעורה בפרטים. 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

פריצת הדרך במגעים החלה לאחר שורת מחוות שביצעה ישראל - ולאחר שיחת הטלפון שהתקיימה בין נתניהו לפוטין. כהמשך לכך, לא מן הנמנע שיתקיים ביקור גומלין של נתניהו ברוסיה עוד לפני הבחירות - וייתכן שבמעמד זה תשוחרר הצעירה הישראלית. אלא שעורך דינה של נעמה, ודים קלובגנט, אף מעריך שייתכן והשחרור יתבצע כבר בימים הקרובים: "פוטין בוודאות יביא בחשבון את בקשתו של מר נתניהו ואת כל המידע שהוא שמע במהלך הפגישה והוא יקבל את ההחלטה הסופית בעניין. הוא הבטיח באופן פומבי לגברת יפה יששכר שהכל יהיה בסדר עם הבת שלה. זה אומר שיש סיבות טובות לצפות שהנשיא יחון את נעמה יששכר. אני מקווה שזה יקרה בעתיד הקרוב, בימים הקרובים כנראה". 

עורך הדין הגיע לבקר אתמול את נעמה והתרשם שהייתה במצב רוח טוב: "היא הייתה מודעת לפגישה בין אמה לבין פוטין, היא הייתה במצב רוח טוב, התרשמה מכך והעריכה זאת. היא עדיין בבית סוהר והיא רוצה להיות בבית ושהכל יסתדר. היא בחורה חזקה". 

נציבת זכויות האדם ביקרה את נעמה בכלא: "היא אופטימית, חולמת לחזור הביתה" 

בתחילת השבוע הבא, תשוב יפה יששכר למוסקבה - לקראת שחרורה הצפוי של בתה. במשפחת יששכר מבינים שבימים הקרובים צפויה נעמה לעבור מבית הכלא בו היא שוהה כעת לבית כלא אחר - זאת כחלק מהתחלת הליך החנינה, שככל הנראה ייארך שבועות בודדים. 

טטיאנה מוסקלקווה, נציבת זכויות האדם ברוסיה, ביקרה אתמול את נעמה בכלא - זאת בזמן שפוטין נפגש עם אמה בירושלים. שתיהן צפו יחד בשידור ובריאיון לחדשות 12 מספרת הנציבה שנעמה מעודכנת בהתפתחויות ואופטימית ומחכה כבר לחזור הביתה. 

"מצבה תקין, היא נראית טוב ומרגישה טוב", מסרה הנציבה, "היא ושלוש השותפות שלה לתא צפו בדיווח בטלוויזיה על הפגישה עם פוטין ואמא שלה. השותפות לתא אמרו שהן אפילו בכו קצת, מכך שנשיא המדינה הצליח לעלות לרמה כזו של רחמים והומניזם כדי להיפגש עם אמא של אדם מן השורה ולתמוך בה. היא חולמת להיות בבית עם משפחתה".