גופתו של המטייל הישראלי שנעדר מאז אתמול אותרה הבוקר (שני) במי נהר הוואגאנואי שבניו זילנד. הצעיר הישראלי נעדר מאז שניסה לחצות את הנהר בשחייה יחד עם קבוצת מטיילים ישראלים. צעירות ישראליות שהיו במקום שידרו אות מצוקה אל מרכז השליטה של חברת "מגנוס איתור וחילוץ" באמצעות מכשיר לווייני, וכוחות איתור וחילוץ מקומיים הוזעקו למקום ופתחו בחיפושים.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

המטיילים העידו כי ראו את חברם לאחרונה לפנות בוקר, לפני כ-12 שעות, כשניסו לחצות יחד את הנהר והוא נסחף בזרם. כוחות החילוץ פעלו לאיתור הצעיר לאורך היום בסיוע של סירות ומסוק. משפחתו של הצעיר הישראלי בארץ עודכנה בפרטים.

לאחר שאתמול בוצעו חיפושים על ידי המשטרה ומשמר החופים בסירות על הנהר ולאורך הגדות, במהלך הלילה הגיעה מהאי הדרומי יחידת הצוללנים של משטרת ניו-זילנד. עם אור ראשון התחדשו הסריקות בשיתוף מסוק והצוללנים, הצוללנים איתרו את גופתו של הצעיר במקום שבו שאבד. ככל הנראה הוא לא נסחף אלא איבד כוח ושקע.

חיפושים אחר מטייל ישראלי שנעדר בניו זילנד
חיפושי הצעיר בניו זילנד

בשיחה עם חדשות 12 פירט המחלץ חיליק מגנוס שהופעל בידי חברת הביטוח הפניקס את נסיבות האירוע. "קבוצה של 6-5 ישראלים החליטו לחצות את הנהר בשחייה באזור שנראה להם עם זרימה רגועה", סיפר. "על פי הדיווח, אחד השוחים התריע לאחרים במהלך השחייה שהוא נחלש, וחבריו שחו קדימה להזעיק עזרה. בשלב זה הוא כבר נסחף".

עוד סיפר מגנוס כי "שתי צעירות שהיו עמו והצטיידו במכשיר טלפון לווייני ובשירות הלווייני שמציעים בחיליק מגנוס הזעיקו את המוקד, שגייס כוחות חיפוש מקומיים". קונסול ישראל בניו זילנד, רועי רוזנברג, והמחלקה לישראלים בחו"ל באגף הקונסולרי של משרד החוץ מנהלים את הטיפול באירוע בשיתוף עם חברת החילוץ.