בזמן שמספר המתים מקורונה באיטליה חוצה את רף ה-600, הופץ היום (רביעי) ברשתות החברתיות סרטון יוצא דופן שממחיש את חומרת המשבר שבו נמצאת המדינה. בתיעוד החריג נראה תושב נאפולי זועק לעזרה בשידור חי בזמן שאחותו המתה שוכבת מאחוריו בחדר השינה. הסיבה: בשל מצב החירום במדינה, הוא אינו יכול להביא את אחותו, שמתה ככל הנראה מהנגיף, לקבורה. "איטליה נטשה אותנו", זעק. "אני לא יודע מה עליי לעשות - חברים, הלך עלינו".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"הגעתי למצב שעלי להעביר לכם מסר ואני חייב להעביר אותו לטובת איטליה, לטובת נאפולי", אמר בשידור חי. "אתמול אחותי מתה, כנראה מנגיף הקורונה. אני נמסה להילחם במצב הזה, עם כל הכאב. אחותי במיטה, מתה. אני לא יודע מה עליי לעשות, אני לא יכול לתת לה את הכבוד שמגיע לה. חברים, הלך עלינו. איטליה נטשה אותנו".

התושב זעק כשמאחוריו נראית לפרקים אחותו ללא רוח חיים, לאחר שככל הנראה נפטרה מנגיף הקורונה. בשל ההגבלות במדינה, חל איסור על קיום טקסים והתאגדויות ציבוריות – ולכן גם אין ביכולתו לקיים הלוויה לאחותו. בעקבות הסרטון, שהפך מהר מאוד לוויראלי, הגיעו היום בבוקר צוותים מיוחדים עם מיגון מלא לביתו של התושב, פינו את אחותו המתה והבטיחו להביאה לקבורה.

תושבים באיטליה מספרים על מדינה שעצרה מלכת. הרחובות ריקים, הערים התרוקנו ולא רק התיירים בורחים - גם אזרחים איטלקים מנסים לצאת מהמדינה. אין פאניקה ברחובות ואין מחסור במוצרים. עם זאת, פחות אנשים הולכים לעבודה ומשתמשים בתחבורה הציבורית - כשבמקביל ראש ממשלת איטליה הצהיר היום: "אם יהיה צורך אני אנקוט צעדים חמורים יותר".