משבר הקורונה ממשיך להכות בעולם: בצל הדיווחים על זינוק במספר הנדבקים והמתים ברחבי העולם - אופ"א (איגוד התאחדויות הכדורגל האירופיות) הודיעה היום (שלישי) באופן רשמי למדינות המארחות שהחליטה לדחות את אליפות אירופה בכדורגל ל-11 ביוני שנה הבאה. מוקדם יותר היום דיווח משרד הבריאות העולמי על יותר מ-182,260 אנשים שנדבקו בנגיף הקורונה, 7,165 מתו כתוצאה מהדבקות בנגיף, מה שאומר שרף המתים מחוץ לסין עבר כעת את מניין המתים בתוך המדינה בה התפרצה המחלה. עד כה 79,883 בני אדם החלימו לאחר שחלו בנגיף. איטליה, ספרד וגם אירן שהגיעו למספרי שיא של חולים מתקשות לעמוד בקצב ההתפשטות שמסרב להאט.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

באירן מאושפזים כעת 32,000 בני אדם שנדבקו בקורונה, כך על פי דיווח ברדיו פרדה האמריקני בפרסית. 1,300 מקרי מוות נספרו ועיקר המגפה הכתה בטהרן וצפונה, לכיוון הים הכספי. בעקבות התפשטות המחלה שוחררו מבתי הכלא באירן 85,000 אסירים ועצורים, חלקם אסירים פוליטיים. באיטליה, שם הוטל סגר כללי על התושבים לאחר התפשטות מהירה וקיצונית של המגפה, מניין החולים עומד על 27,980 בני אדם, כאשר עד כה 2,749 חולים מתו מהמחלה.

ניו יורק  (צילום: AP)
ניו יורק נסגרת בעקבות הקורונה | צילום: AP

 

בארצות הברית הכריזו על מצב חירום שלשום, והבית הלבן המליץ לתושבי המדינה לא להתאסף בקבוצות של יותר מ-10 אנשים. בארה"ב עדכנו כי יש 4,727 מקרים של קורונה במדינה ו-93 מקרי מוות, כאשר 8 מהם רק ביממה האחרונה. גורמי הרפואה הבכירים במדינה הזהירו שלארה"ב אין מספיק ציוד רפואי כדוגמת כפפות ומסיכות, על מנת להתמודד עם המשך התפרצות מגיפת הקורונה.

קורונה באיראן (צילום: Ebrahim Noroozi, AP)
קורונה באירן | צילום: Ebrahim Noroozi, AP

בנוסף לכך, ראש ממשלת יפן שינזו אבה אמר היום כי מדינות ה-G7 הבטיחו את תמיכתן לקיום המשחקים האולימפיים ביפן ב"היקף מלא". בשבועות האחרונים יפן והוועד האולימפי העולמי נמצאים תחת לחץ משמעותי להודיע על ביטול המשחקים שאמורים להתקיים בטיקיו בסוף חודש יולי, ולארח ספורטאים, עיתונאים ותיירים מרחבי העולם.

קורונה - יפן (צילום: Jae C. Hong, AP)
קורונה ביפן | צילום: Jae C. Hong, AP