מניין הנדבקים בספינת התענוגות שעגנה ביפן ונוסעיה שוהים בבידוד, בהם לפחות 15 ישראלים, עלה היום (שבת) ל-64. הקורונה ממשיכה להתפשט ברחבי המזרח, כשמניין המתים מהנגיף עלה ל-725. הלילה דווח על אזרח אמריקני ראשון שמת מהנגיף. בתוך כך, ארצות הברית דיווחה שהיא מוכנה להעביר 100 מיליון דולרים כדי לעזור לסין ומדינות נוספות המתמודדות עם נגיף הקורונה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

ספינת התענוגות הגיעה לחופי יפן זמן קצר לאחר התפרצות הנגיף, ונוסעיה לא הורשו לרדת אל חופי המדינה לאחר ש-10 מנוסעיה אובחנו כנושאים בנגיף הקורונה. הם הוחזקו בבידוד כמה ימים, וכעת הספינה שבה לטיוואן כשמניין הנדבקים בנגיף בה ממשיך לעלות והגיע כבר ל-64.

עדנה בן שבת נצורה ב
עדנה בן שבת נצורה ב"ספינת הקורונה" | צילום: החדשות 12

הנגיף ממשיך להתפשט ברחבי המזרח, ובעיקר בתאילנד, שם מניין הנדבקים הוא מהגבוהים ביותר מחוץ לסין. רשויות הבריאות בתאילנד הודיעו הלילה על 7 מקרים נוספים של בני אדם שנדבקו בווירוס. בין הנדבקים שלושה אזרחים תאילנדים שמעולם לא ביקרו בסין, וכן ארבעה אזרחי סין שהגיעו למדינה. מספר ההרוגים ממשיך לעלות גם הוא, עד כה דווח על 724 בני אדם שמתו מהנגיף ברחבי העולם וכ-35,000 נדבקים.

מפת הקורונה העולמית:

ההיערכות לנגיף הקורונה שמתפשט בפיליפינים
ההיערכות לנגיף הקורונה שמתפשט במזרח‎ | צילום: רויטרס

הלילה, שגרירות ארצות הברית בסין דיווחה כי אזרח אמריקני בן 60 שאובחן לאחרונה כנשא של הנגיף הקורונה – מת בבית חולים בעיר ווהאן. מדובר במוות ראשון של חולה אמריקני בעולם. 17 אזרחים זרים נוספים נמצאים בבידוד בסין לאחר שנדבקו בנגיף.

בתוך כך, ארצות הברית דיווחה שהיא מוכנה להעביר 100 מיליון דולרים כדי לעזור לסין ומדינות נוספות להתמודד עם נגיף הקורונה. מזכיר המדינה מייק פומפאו הצהיר: "הסיוע מראה את המחויבות העמוקה של ארצות הברית ביצירת תגובה להתפרצות הנגיף". מרבית הכספים הגיעו מהמגזר הפרטי האמריקני.

ההיערכות לנגיף הקורונה שמתפשט בפיליפינים
ההיערכות לנגיף הקורונה שמתפשט במזרח‎ | צילום: רויטרס
ההיערכות לנגיף הקורונה שמתפשט בתאילנד
ההיערכות לנגיף הקורונה שמתפשט במזרח‎ | צילום: רויטרס