על פי דיווחים בברזיל יותר מאלף אסירים ברזילאים פרצו אתמול (שני) את שעריהם של ארבעה בתי כלא במדינה וברחו, לאחר שנודע להם כי זכותם ליום חופש בוטלה בשל התפשטות הקורונה. על פי דיווחים בתקשורת של מדינת סאו פאולו, שם התבצעה הבריחה ההמונית, נתפסו מחדש כ-170 אסירים.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

החשש בבתי הכלא של סאו פאולו היה שהאסירים, להם זכות לצאת פעם בשבוע מבית הכלא, יביאו עמם חזרה את הנגיף המתפשט. כתוצאה מכך הוחלט לבטל את היום החופשי של כ-34,000 אסירים במדינת סאו פאולו. בנוסף, האסירים התרעמו על ההחלטה להחמיר את האפשרות לביקורים, גם זאת מהחשש שהנגיף ייכנס  לכותלי בתי הסוהר.

בווידאו שפורסם ברשתות החברתיות נראה זרם של מאות אנשים רצים מחוץ לבית הסוהר באזור מונגאגוואה, דרום מזרחית לסאו פאולו. בסרטון ניתן לשמוע גם את הסירנות של המשטרה כשהן ככל הנראה מכריזות על מצב חירום לאחר הבריחה ההמונית של האסירים.

בין האסירים שברחו נמצאים רבים מחברי FCC, אחת מכנופיות בתי הסוהר החזקות במדינה. הכנופיה, שמתחזקת בכל שנה ומתפשטת למדינות נוספות בברזיל, סוחרת בכלי נשק וסמים בתוך בתי הכלא. בברזיל ישנה תופעה נוספת של עומס יתר בבתי הכלא - מה שמביא למלחמות בין הכנופיות השונות, שמשאירות אחריהן הרוגים רבים.