"הכל יהיה בסדר" - כך הצהיר נשיא רוסיה ולדימיר פוטין כשלצידו עומדים ראש ממשלת ישראל בנימין נתניהו, אשת ראש הממשלה שרה נתניהו, וכמובן אמה של נעמה - יפה יששכר. יששכר יצאה מהפגישה שמחה ומרוגשת, והיא לא הייתה היחידה. חבריה של נעמה, בקבוצה הוואטסאפ שמחכה ופועלת למען שחרורה, חגגה את ההכרזה: "אמאלה - אני לא נושמת". מנגד, חבריה של נעמה, ששוחחו עם יפה ועודכנה בפרטי השיחה, הביעו דווקא אכזבה עמוקה: "היא יושבת שם על לא עוול בכפה אז למה שהיא תשב שם עוד דקה?".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

בקבוצת הוואטסאפ של חבריה של נעמה כולם הביעו מתח רב לקראת ההצהרה: "הלב שלי על 900", כתבה אחת החברות, ואחרת שאלה: "נו, מתי מחזירים את נעמה?". בקבוצה נשלחה תמונתה של יפה יששכר, כשהיא יוצאת מהפגישה יחד עם אשת ראש הממשלה, והיא מחויכת כולה. הקבוצה החלה להתרגש: "וואוווווו ואוווו","מדהים", "אמאלה", "אני לא נושמת".

עם זאת, ההתרגשות פחתה מעט לאחר ההצהרה עצמה: "מה פירוש הכול יהיה בסדר?", נכתב שם. "ציפינו לפחות למשהו קונקרטי יותר". אחרת הוסיפה: "מה קורה פה?". החברים העלו השערות: "יש עוד מידע שלא נמסר לנו", והזכירו זה לזו: "אל תשכחו שרוסיה היא מעצמה, יפה יצאה בחיוך".

יפה יששכר, ולדימיר פוטין ובנימין נתניהו
הצהרת פוטין | צילום: רויטרס
יפה יששכר וולדימיר פוטין
פגישת יששכר, פוטין ורה"מ | צילום: חיים זך לע"מ

"אם יפה מחייכת אני מרגישה שאפשר להיות רגועים", כתבה אחת החברות, ואחרת הסכימה: "החיוך של יפה אומר הכל, בעזרת השם". הקבוצה הביעה הערכה רבה ליפה ולפועלה: "האישה שלחצה את היד לפוטין! גדולה מהחיים", "יפה מעל האנושי לדעתי. איזה חוזק, איזו משפחה!". פרגונים גם נרשמו בתחום פעולותיו של ראש הממשלה נתניהו: "אין על ביבי, הבטיח וקיים, בניגוד לשאר הפוליטיקאים שלא צייצו במילה על נעמה בכל התקופה". ואחר סיכם: "ביבי יצא מלך".

כמה מחבריה של נעמה התאכזבו מתוצאות הפגישה וטענו שהיא שוחחה עם יפה ולא דובר על תאריך קונקרטי לשחרור. "היא יושבת שם על לא עוול בכפה אז למה שהיא תשב שם עוד דקה?", אמרו לחדשות 12. "כל עוד היא לא בארץ אני לא אהיה שמחה. אני אישית מאוד מאוכזבת, אני מדברת בשם עצמי. אם הוא חיכה כבר להגיע לכאן אז שיצהיר את זה, היא לא צריכה לשבת שם עוד דקה. זה שהיא תהיה בחוץ ברור לכולם, השאלה היא מתי - והמתי הזה לא מקובל עליי שהוא נמשך ונמשך".

הפגנה למען שחרור נעמה יששכר בתל אביב
החברים שארגנו הפגנות לשחרור נעמה - התרגשו. ארכיון | צילום: קובי ריכטר, TPS

שחר בוחבוט, פעיל במאבק לשחרור נעמה, הביע דווקא אופטימיות בעקבות ההצהרה: "אני באופן אישי מסתכל על החיוך של יפה וזה אומר הכל. לא ציפיתי מפוטין שייצא בהצהרה אני נותן חנינה לנעמה, יהיה טוב אצל פוטין זה יהיה טוב. אנחנו שמחים מאוד, מחכים להנחיות של המשפחה להתעדכן מיפה וליעד, עומדים מאחוריהן. זו מאוד גאווה גדולה בשבילנו שיפה הצליחה להיפגש עם הנשיא פוטין זה משהו לא נתפס".