בהלת הקורונה בירדן: עדויות מהממלכה מצביעות על היסטריה בקרב האזרחים לאחר שראש הממשלה הודיע על סגר כללי במדינה. כל החנויות סגורות, היציאה מהבית אסורה לחלוטין והמפרים את העוצר צפויים לעונש מאסר. בסרטונים שונים שצולמו ברחובות המדינה בימים האחרונים נראים אזרחים מתקוטטים במאפייה ואף מתנפלים על סופרמרקט. 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

אזרחים ירדנים צולמו כשהם נוהרים לתוך מאפיה, רבים, צועקים ודוחפים בניסיון להניח את ידם על לחם. אחד מהנוכחים במקום נדרש לטיפול לאחר שהתמוטט על הרצפה. במקום אחר בירדן צולמו תמונות שכבר התרגלנו לראות מרחבי העולם - מהומה בכניסה לסופרמרקט והמון שנוהר להצטייד לקראת הסגר שהוטל על המדינה.

בסרטון נוסף שהגיע מהממלכה תועדו כוחות הביטחון הירדנים כשהם מעכבים אזרחים שיצאו מביתם, מוודאים כי הם מצייתים להנחיות, עורכים חיפושים ואף מבצעים מעצר ומכניסים אזרחים לניידת. 

אתמול פורסמו דיווחים שראש הממשלה עומאר רזאז הטיל סגר מוחלט על המדינה עד הודעה חדשה. נכון לעת הזו כל החנויות במדינה סגורות מלבד בשעות מסוימות, שבהן האזרחים רשאים לצאת ולהצטייד במזון. עוד נקבע בהוראות כי מי שיפר את הסגר צפוי לעונש מאסר מיידי של עד שנה. ביום שלישי הקרוב עתיד ראש הממשלה לפרסם הנחיות נוספות לאזרחי המדינה.