אלפי נוסעים, ובהם גם 15 אזרחים ישראלים, עדיין נמצאים בהסגר על ספינת התענוגות Diamond Princess מול חופי יפן, והמצור צפוי להימשך עוד שבוע אחד לפחות. בשיחה עם חדשות 12 הם מספרים איך נראים חיי היום-יום שלהם על הסיפון, אבל גם משתדלים לשמור על חיוביות: "אנחנו אופטימיים, אבל בינתיים מאוד דואגים - אנחנו אנשים מבוגרים ומערכת החיסון שלנו לא הכי חזקה". שמעון ושלווה דהן, זוג שנשוי כבר 43 שנה, ריגשו את החברים ואת בני המשפחה אחרי שהחליטו לחדש נדרים על הסיפון - ותיעדו את האירוע המשמח.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"אני מאוד מאושרת זה כי זה מאוד קירב בינינו", סיפרה שלווה בהתרגשות. "כל אחד מנחם את השני ומעודד את השני. יש גם רגעים של שבירה ושמעון בא ומחבק ואומר שהכול יהיה בסדר ושאנחנו נעבור את זה. הקושי זה הילדים והנכדים, אצלנו יום שישי זה קדוש, כולם באים ויושבים איתנו, עושים קידוש, נשארים עד 12 בלילה. מספיק, מיצינו את זה. רוצים לחזור לילדים, לנכדים, לשגרה, לעבודה. תעזרו לנו להגיע לארץ בשלום".

בעלה שמעון הוסיף וסיפר: "אנחנו מאוד מתגעגעים ורוצים לחזור מידית הביתה. אנחנו אמנם מעסיקים את עצמינו בראיונות לטלוויזיה, לרדיו, לעיתונות, אבל אנחנו מעדיפים להיות בארץ כי אנחנו כלואים פה 23 שעות בחדר סגור ושעה אחת ביום מציעים לנו לעלות למעלה, לקומה 7, לעשות הליכה לשחרור הרגליים".

הנרי בן שבת הוא נוסע ישראלי נוסף שנמצא במצור על ספינת התענוגות יחד עם אשתו. "אנחנו קמים בבוקר, מודים לאלוהים שהחזיר לנו את הנשמה שלנו ומתפללים ואחרי זה כל התכנית הרגילה שלנו – משחקים, יציאה לטיול מתי שמסכימים לתת לנו לצאת".

הנרי סיפר כי מוקדם יותר היום שוחחו סגן שר הבריאות ומנכ"ל משרד הבריאות עם כל הנוסעים הישראלים שעל הסיפון: "שר הבריאות ליצמן דיברנו איתנו על שני דברים, אחד טיסתנו חזרה לארץ ב-19 לפברואר, זה הוא אמר שעוד במשא ומתן, אין הבטחה שאנחנו נטוס ישירות לישראל", הסביר. "ההבטחה השנייה שלו הייתה שאם חס וחלילה אחד הישראלים יידבק – הוא יוטס לארץ לטיפול במחלה".