"א אפשר להגיד שהתגברנו על הנגיף, אבל יש חזרה לשגרה": בזמן שנגיף הקורונה ממשיך להתפשט במדינות רבות בעולם, סין חוזרת אט אט לשגרה ומצליחה לבלום את התפשטות הנגיף. בריאיון מיוחד ל"מהדורה ראשונה", מספרת יעל יאנג, כתבת תאגיד השידור הסיני ותושבת בייג'ינג מספרת על החזרה המדורגת והמשמחת לשגרה. 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"כבר התחלתי לעבוד רשמית", מספרת יאנג, "פעם ביומיים אני צריכה לבוא למשרד ובשאר הזמן אני עובדת בבית. שמענו שאתמול היו עד 19 נדבקים חדשים, אבל בהרבה מקומות בסין דיווחו על 0 נדבקים חדשים, זה סימן טוב, אבל אי אפשר להגיד שהתגברנו על הנגיף כי 17 אלף חולים עוד לא החלימו". 

שדה התעופה בצ'נגדו, סין (צילום: B.Zhou, ShutterStock)
אחרי חודשיים - סין חוזרת אט אט לשגרה | צילום: B.Zhou, ShutterStock

יאנג מספרת ש-14 בתי חולים זמניים שהוקמו למאבק בנגיף נסגרו - וששוק העבודה הסיני כבר חוזר אט אט לשגרה: "המצב לא מאה אחוז, אבל כמעט כל המפעלים ומקומות העבודה בבייג'ינג חזרו לשגרה. רוב המסעדות כבר נפתחו אבל יש פחות לקוחות בהשוואה למה שהיה לפני ההתפשטות. אני אישית מעדיפה לחכות עוד קצת". 

בריאיון ניסתה יאנג להצביע על מה שלדעתה הוביל לכך שהסינים הצליחו למתן את התפשטות הקורונה: ניהול קפדני ומשמעת של האזרחים. "עברנו כמעט חודשיים של זמנים ממש מפחידים ובזמן הזה כולם התייחסו לנגיף בצורה רצינית מאוד. חברות המשלוחים התחילו להעסיק מלצרים, אנחנו חושבים גם יצירתי כמו הישראלים".