נגיף הקורונה המשתולל בסין בשבועות האחרונים גורר ביקורת קשה ברחבי העולם ואפילו בתוך סין עצמה על התנהלות הממשל הסיני בטיפול בנגיף. הביקורת נשמעת גם כלפי גופי התקשורת הסינים, על כך שאינם שקופים מספיק ומציגים מצגי שווא של המצב במדינה. עוד נטען כי התקשורת לא מתייחסת כלל למתרחש בבתי החולים ולהתמודדות החולים והצוותים הרפואיים.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

אצבעות מאשימות מופנות גם לעבר הנשיא הסיני, שי ג'ינפינג, על כך שהוא מנותק מהעם ואינו מחובר כלל לבהלת הציבור. עיקר הביקורת נגדו הינה על כך שאינו ביקר ולו פעם אחת באזור העיר ווהאן, בו התפרץ הנגיף לראשונה.

בסוכנות הידיעות הסינית מנסים לחשוף לעולם את מה שקורה במדינה, בין היתר באמצעות שלל סרטונים מבתי חולים ברחבי המדינה. כך, למשל, באחד הסרטונים נראים זוג מבוגר החולה בנגיף שוכבים זה לצד זו ומחזיקים ידיים. הגבר מסתכל בעיני אשתו ושואל אותה פעם אחר פעם בייאוש: "למה את לא מגיבה אליי?"

בסרטון אחר נראית ילדה המגיעה לבקר את אמה, העובדת כאחות בבית חולים בעיר ווהאן. השתיים לא יכולות לגעת זו בזו בשל המגבלות הנוקשות המוטלות על עובדי מערכת הבריאות, ולכן הן חולקות "חיבוק" באוויר. הן פורצות בבכי, והאם מבטיחה: "אחזור הביתה לאחר שאסיים להיאבק בקרב ולנצח את המפלצות".