קבוצת האופניים המקצוענית ״ישראל סטארט אפ ניישן״ תזנק מחר (ראשון) למירוץ האופניים הגדול ביותר במזרח התיכון שמתקיים באיחוד האמירויות. הקבוצה הישראלית תהיה הראשונה שמשתתפת במרוץ היוקרתי במדינה הערבית. במשך שבוע ימים תחצה הקבוצה את כל שבע האמירויות, מדובאי ועד אבו דאבי, לעיני קהל מקומי ושידורים ישירים בישראל וברחבי העולם.

חברי הקבוצה הישראלית באיחוד האמירויות (צילום: Israel Start-Up Nation)
חברי הקבוצה הישראלית באיחוד האמירויות | צילום: Israel Start-Up Nation

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

הקבוצה נחתה בדובאי ביום שישי האחרון והתקבלה בחום בידי אנשי האיחוד. שעות אחרי הנחיתה, החלו כבר חברי הקבוצה באימונים מלאים בכבישים של פרוורי העיר, לבושים במדים כחול לבן עם סמל הקבוצה וכיתוב "ישראל". ביום ראשון תוזנק הקבוצה ביחד עם 19 קבוצות מתחרות, מהאי המלאכותי המפורסם שבאבו דאבי ותהיה כל העת באבטחת אנשי האיחוד.

לראשונה: קבוצת רוכבי אופניים ישראלית באיחוד (צילום: Israel Start-Up Nation)
לראשונה: קבוצת רוכבי אופניים ישראלית באיחוד | צילום: Israel Start-Up Nation

"טור איחוד האמירויות" נחשב לאחת התחרויות המושקעות מבחינה ארגונית והוא מרוץ האופניים המקצועני הגדול ביותר במזרח התיכון. הרוכב הישראלי עומר גולדשטיין (23), שמופיע בהרכב הקבוצה סיפר: "להתחרות באמירויות שבמפרץ במדי הקבוצה – זה רגע גדול ומלהיב שלא מזמן נחשב לחלום ולא למציאות".

עומר גולדשטיין, חבר הקבוצה הישראלית (צילום: Israel Start-Up Nation)
עומר גולדשטיין, חבר הקבוצה הישראלית | צילום: Israel Start-Up Nation

רוכבים מקומיים שנתקלו בקבוצה, נדהמו תחילה מהמראה הלא שגרתי של הקבוצה הישראלית אך בסופו של דבר חלקם אפילו ביקשו להצטלם לתמונה משותפת. גולדשטיין סיפר על הפגישה עם חברי הקבוצות האחרות: "הופתעתי מקבלת הפנים החמה, לא ידעתי למה לצפות. אבל  הספורט מנצח את הפוליטיקה וזה נפלא".

הבעלים-שותף של הקבוצה הישראלית הוא סילבן אדאמס שהיה ב-2018 הכוח המניע מאחורי תחרות ה"ג'ירו ד'איטליה" שהתקיימה לראשונה בישראל. אדאמס יגיע במיוחד למרוץ כדי להיות נוכח באחד הרגעים המכוננים של הקבוצה שלו. אדאמס סיפר: "ההשתתפות שלנו במירוץ הזה היא ביטוי מושלם ליכולת של הספורט לתרום לשלום ולידידות״ אמר. ״זוהי אחת המטרות שלנו כקבוצה ואני מאושר וגאה שניתנה לנו ההזדמנות הזו״.