על רקע חיסול סולימאני והאזהרות מאירופה, נשיא אירן חסן רוחאני אמר היום (חמישי) כי ארצו מעשירה היום יותר אורניום מאשר לפני הסכם הגרעין שנחתם עם המעצמות בשנת 2015. לדבריו, "הלחץ על אירן גבר, אבל אנחנו ממשיכים להתקדם. הדיאלוג עם העולם קשה אך אפשרי". אירן החלה להפר את התחייבויותיה בהסכם הגרעין בחודש מאי האחרון, שנה לאחר פרישתה של ארצות הברית מההסכם.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

אמש דווח בעיתון "וושינגטון פוסט" כי ארה"ב איימה להטיל מכסים בגובה של 25 אחוזים על תעשיות הרכב האירופיות, ימים ספורים לפני שבריטניה, צרפת, וגרמניה הודיעו על כוונתן להפעיל את סעיף הסנקציות נגד אירן עקב הפרות ההסכם מצדה.

בתוך כך, נשיא אירן איים אתמול בבוטות על ארה"ב והאיחוד האירופי על רקע הודעתן של מדינות אירופה כי הן עלולות להטיל סנקציות חדשות על אירן. "היום חיילים אמריקנים נמצאים בסכנה, מחר חיילים אירופיים יכולים להיות בסכנה", הזהיר רוחאני בישיבת קבינט בטהרן. "אנחנו רוצים שיעזבו את האזור ללא מלחמה, בחכמה. המהלך יהיה לטובתכם".

רוחאני הטיל את האחריות למתיחות באזור בשבוע האחרון על "הפשעים האמריקנים". עוד האשים כי האיחוד האירופי לא עמד בהתחייבויותיו במסגרת הסכם הגרעין מ-2015. "האיחוד האירופי לא פעל כבלוק נפרד מארה"ב", התלונן נשיא אירן. "עליהם להתנצל בפנינו על כך שהפרו את ההבטחות שלהם". בהמשך דבריו הסביר כי הצעדים שנקטו האירנים בחודשים האחרונים לנסיגה מהסכם הגרעין - בעקבות פרישתה של ארה"ב ממנו - אינם הפיכים.