הגנרל רמזאן שריף, דובר משמרות המהפכה באירן, נאם הערב (חמישי) במהלך טקס לציון 40 יום לחיסולו של מפקד כוח קודס של הארגון קאסם סולימאני שנהרג בתקיפת אמריקנית בחודש דצמבר האחרון יחד עם בכיר נוסף, אבו-האדי אל המהנדס. הגנרל איים כי חיסול סולימאני יוביל לשורה של צעדים, ובהם "שחרור" ירושלים וסילוק הנוכחות האמריקנית מהאזור.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"השחצנות של המשטר האמריקני שהובילה לחיסול תהיה תחילת הסוף של הנוכחות האמריקנית באזור", הוסיף הדובר. לאחר מכן, שלח גם מפקד משמרות המהפכה, חוסיין סלאמי, איום משלו: "אם ישראל או ארה"ב יעשו את הטעות הקלה ביותר - אירן תכה בהן".

טבעת סולימאני
זירת החיסול של קאסם סולימאני

לאחר ששר הביטחון בנט איים מוקדם יותר השבוע שישראל לא תעצור עד שתוציא את אירן מסוריה, אמש באירן שלחו איומים לעבר ישראל: "פעולות טיפשיות ייענו בתגובה מוחצת".

דובר משרד החוץ האירני עבאס מוסאווי מסר כי "אירן תגיב בכוח על כל פעולה ישראלית נגד האינטרסים שלה באזור. הרפובליקה האיסלאמית תגיב בתגובה מוחצת - שתגרום חרטה על כל סוג של תוקפנות או פעולה מטופשת מצד המשטר הזה נגד האינטרסים של ארצנו בסוריה ובאזור".

שלשום, במהלך טקס לזכר חללי אסון המסוקים התייחס שר הביטחון בנט למצב בגזרה האירנית ואמר לאירינים:  "אין לכם מה לחפש בסוריה, וכל עוד תמשיכו לבנות שם בסיסי טרור - נגביר את הפגיעה בכם. אנו פועלים כל העת וגובים מחירים מאירן עד שנשיג את היעד הסופי: סילוק אירן מסוריה. גם בימים אלו, הגזרה הצפונית ממשיכה להעסיק אותנו. השקט היחסי לא מבלבל אותנו, צה"ל דרוך ומוכן לכל תרחיש".

נפתלי בנט, שר הביטחון, ביקור, פיקוד צפון
ביקור שר הביטחון בנט בפיקוד צפון | צילום: אריאל חרמוני, משרד התחבורה

"כאשר זרועות תמנון מכות בך, אל תילחם חזרה רק בזרועות, אלא תחנוק את הראש", המשיך השר בנט. "כך עם אירן. משך שנות דור, נלחמנו ללא הרף בזרועות התמנון האירני בלבנון, בסוריה ובעזה, ולא התמקדנו מספיק בהחלשה של אירן עצמה. כעת אנחנו משנים את התפיסה: אנחנו במערכה רציפה להחלשת ראש התמנון האיראני עצמו: בפעולות כלכליות, מדיניות, מודיעיניות, צבאיות, וגם בממדים נוספים".

על חיסול מפקד "כוח קודס" קאסם סולימאני אמר בנט: "מדובר באירוע מעצב שהשפיע משמעותית על הגזרה. אבל אל לאויב האירני לטעות - אנחנו ממשיכים, ונמשיך למנוע נוכחות אירנית על גבולנו הצפוני. אנחנו פועלים כל העת וגובים מחירים עד שנשיג את היעד הסופי: סילוק אירן מסוריה".