עיר התעלות האיטלקית ונציה סובלת מהגאות הגבוהה ביותר בחמישים השנים האחרונות, שמציפה את רוב אתרי התיירות המוכרים בעיר. על פי נתוני העירייה, הגאות הגיעה אמש (שלישי) לגובה של 187 ס"מ - קרוב מאוד לשיא שנרשם ב-1966. התיירים הרבים בעיר נאלצו לנוע ממקום למקום על גשרים זמניים, תוך שימוש בסירות – ואף שחייה בתוך המים. ראש העיר הכריז על מצב חירום: "נזקים של שינויי האקלים".

 לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

ראש עיריית וונציה, לואיג'י ברוגנארו, הכריז על מצב חירום וטען שלהתחממות הגלובאלית יש חלק באסון. "המצב דרמטי, אנו מבקשים מממשלת איטליה לעזור לנו", אמר ברוגנארו. "מחיר השיטפון הזה ירקיע שחקים. הנזקים הם תולדה של שינויי האקלים".

חלק מהכנסיות והבתים העתיקים בעיר נפגעו מהשיטפונות: בכיכר סנט מרקו המים עלו לגובה של יותר ממטר מעל הקרקע והקתדרלה הסמוכה נשטפה בפעם השישית ב-1,200 השנים. אנשי הכנסייה טוענים שהנזקים שנעשו ביממה אחת - מקבילים לנזקים שסופגת הכנסייה במשך עשרות שנים.

בימים האחרונים איטליה נמצאת תחת סופות גשמים שגורמות לשיטפונות לא רק בצפון המדינה, גם בדרום סובלים מכמות המשקעים - אך הנזקים בוונציה הם הקשים ביותר. מרבית העסקים בעיר נסגרו היום בכדי להתרכז בניסיונות לתקן את נזקי השיטפונות.

בעלת מסעדה בוונציה, פאולה סטינטינו. נאלצה לבחור האם לנקות ולשקם המסעדה שלה - או להציל ולייבש את הרהיטים שנשטפו בביתה.  "המים הגבוהים הללו מביאים להרס מיידי – אך גם גורמים לנזק בלתי הפיך ליסודות ולמבנים עצמם", סיפרה.