יגאל מולנר, אב לאמילי בת ה-4 וחצי, פנה אתמול (שבת) לחבריו בפייסבוק וסיפר כי ביתו שטסה עם סבתה לסנט פטרסבורג מעוכבת על ידי הרשויות ברוסיה בטענה כי היא שהתה מעבר לזמן המותר לה בויזה. "עשו מילדה בת ארבע וחצי טרוריסטית פולשת ועבריינית", כתב האב.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"שבת שלום, אני כותב את זה כי אין לי מושג מה לעשות, אני אבא לילדה בת 4 וחצי אזרחית וילידת ישראל, ילדה על הספקטרום האוטיסטי, שטסה עם סבתא שלה אזרחית רוסיה וישראל לטיפולים רגשיים בחול", כתב האב המודאג. "היום בציפייה לילדה שלנו לא נתנו לה לצאת מרוסיה בטענה שאין לה ויזה למרות שלפי ההיגיון אמורים ההפך - לזרוק אותה מרוסיה".

האב עדכן בפייסבוק כי לאחר שדיבר עם משרד החוץ הסתבר לו ש"הם עושים מעשה לא חוקי - אני פשוט רוצה להחזיר את הילדה שלי הביתה". בנוסף עדכן האב: "שגרירות ישראל ברוסיה אומרת לנו שעברנו את החוקים הפדרליים של המדינה ,שזאת בעיה שלנו ושנשכור עורכי דין".

"חדר מצב של משרד החוץ אומר לנו להמתין למחר", ממשיך יגאל. "כל הקווים של השגרירויות אומרים שזה לא מצב חירום כל עוד היא לא במעצר. עשו מילדה בת ארבע וחצי טרוריסטית פולשת ועבריינית".

ממשרד החוץ נמסר בתגובה: "בקונסוליה הכללית של ישראל בסנט פטרסבורג התקבלה היום פניה מאזרחית ישראלית המצויה ברוסיה, יחד עם נכדתה. יציאתן של השתיים מרוסיה סורבה בטענה שהנכדה, הנושאת אזרחות ישראלית בלבד, עברה את מכסת ימי השהייה המותרים באשרת הכניסה שלה".

"הקונסולית הכללית של ישראל בסנט פטרסבורג שוחחה עם הסבתא, השוהה יחד עם נכדתה בבית המשפחה בעיר. השתיים לא עוכבו או נעצרו, ואינן מצויות בסכנה. מהסיבה שלכאורה מדובר בעבירה על חוקי ההגירה המקומיים, על הסבתא להסדיר את הנושא מול משרדי ההגירה במקום, עם החזרה מפגרת סוף השבוע, ביום שני. הקונסוליה הכללית של ישראל תמשיך לעקוב ולסייע למשפחה ככל שיהיה צורך".‎