האנטישמיות שוב מרימה ראש: פשע שנאה התרחש בסוף השבוע ברכבת התחתית בניו יורק כאשר אחד הנוסעים, יהודי חובש כיפה, הותקף במילים קשות בידי אחת הנוסעות. סטודנטית ישראלית שניסתה להתערב הותקפה גם היא באלימות. "אללה אכבר", קראה האישה. "כאשר יקללו את היהודי הנחש לא תאמינו, יהודים מסריחים".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

הכל החל ביום חמישי בלילה, יממה אחרי הרצח בניו ג'רזי. אחת הנוסעות ברכבת התחתית בניו יורק החלה בקריאות אנטישמיות לעבר יוסי גורביץ', חסיד חב"ד שהיה במקום. "איך שנכנסתי לקרון במראה היהודי שלי, הגברת הזאת שישבה מולי החלה לתקוף אותי בכל מיני מילים מגעילות של שנאה, אנטישמיות וגידופים", שחזר גורביץ'.

תקרית אנטישמית ברכבת התחתית בניו יורק
הנוסעת שתקפה יהודים ברכבת התחתית בניו יורק

תחנה אחרי, נכנסו לקרון ליהיא אהרון וחברתה. הן שמעו את הקריאות והחלו לתעד את האישה - עד שהפילה את הטלפון של ליהיא ולפי עדותה גם שרטה אותה בפניה. "היא קמה לכיווני, העיפה לי את הטלפון מהיד פעמיים, תפסה לי את הפנים, שרטה לי את הפרצוף ואז נעמדתי והדפתי אותה", תיארה ליהיא.

"יהודייה מסריחה", קראה לעברה האישה. "את יכולה להקליט כל דבר, אללה אכבר. אבל את יודעת מה יקרה? זה יימחק". השלושה הזעיקו עזרה וקראו למשטרה. האישה אמנם עוכבה, אך זה לא מנע ממנה להמשיך בקריאות והמותקפים הגישו תלונה על המקרה.

יהודי שהותקף בתקרית האנטישמית בניו יורק
יוסי גורביץ', חסיד חב"ד, שהותקף בתקרית האנטישמית

בחודשים האחרונים נרשמה עלייה בתקיפות האנטישמיות בניו יורק, שם המושל וראש העיר מעורבים בסוגיה באופן אישי. הנתונים מראים שהזינוק החד ביותר בפשעי שנאה בשנה שעברה היה כלפי יהודים. "מצער שהאנטישמיות מרימה ראש וזה דבר שצריך להפסיק אותו בכל מקרה", אמר גורביץ'. "גם אם האישה הזאת היא דג רקק, את המידע ואת הדברים שהיא צעקה היא שואבת מאיפשהו".