"ישראל תתחרט על התקיפות בסוריה" - כך אמר אמש (שני) היועץ למדיניות חוץ של משמרות המהפכה. בצל הדיווחים על התקיפה ביום ראשון באזור דמשק, שמיוחסת לישראל, באירן מהרהרים באפשרות להגיב כפי שהגיבו בסעודיה, עם התקיפה המוצלחת מבחינתם של מתקני הנפט - שעברה בלי תגובה אמריקנית שהציבה בפניהם קו אדום.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

במקביל, התקיפה העבירה כמה מסרים מבחינתה של ישראל. ראשית היא שולחת מסר לרוסיה: אתם לא צריכים את האירנים ככוחות בקרקע - אתם מצליחים שם גם בלי המיליציות האירניות.

בתקיפה האחרונה הועבר גם מסר למשטר אסד וגם מסר לאירנים - אם תמשיכו בפעולותיכם בסוריה בסוריה תיכנסו לביצה שלא תוכלו לצאת ממנה. אלא ששלושת המסרים האלה, כך נראה לפי שעה, לא נקלטים ולא מופנמים, שכן האירנים ממשיכים לשעוט קדימה - גם אם ימשיכו לשלם את המחיר.

ביום ראשון בסביבות השעה 23:30 דווח בסוריה כי מערכות ההגנה האוויריות הופעלו בשל מתקפת טילים. כשעה לפני כן דווח כי מערכות ההגנה הופעלו גם בעיר חאמה, בשל תקיפת כטב"מים בשדה התעופה. בין יעדי התקיפה אמש היו יעד של כוח קודס האירני, נמל התעופה הבין-לאומי בדמשק וכן בסיס חיל האוויר הסורי T4, שמשמש גם את הכוחות האירניים במרחב.