סוף טוב: בעקבות הכתבה שפורסמה היום (שלישי) בחדשות 12, הנערים חולי הסרטן שהתרופות שלהם נגנבו בתחילת השבוע בברצלונה קיבלו הערב את התרופות שהם צריכים, לאחר שהרב הראשי של העיר סייע להם להשיגן מבית מרקחת מקומי.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

בכתבה פנו משפחות הנערים לישראלים שטסים בימים הקרובים לברצלונה, במטרה לעזור ולהעביר להם את התרופות מהארץ. לאחר הבקשה קיבלו המשפחות אלפי פניות מרגשות של קוראים שרצו לעזור.

לבסוף, בשעות אחה"צ המאוחרות ולאחר התערבות של גורמים שונים, הצליח הרב הראשי של הקהילה היהודית בברצלונה להשיג את התרופות שהנערים היו צריכים. עכשיו יכולים הנערים לחזור לטיול שלהם ולהתרגש לקראת המשחק שיתקיים מחר.

בעמותת "אורות של תקווה" קיוו להגשים חלום לקבוצת ילדים ישראלים חולי סרטן וארגנו טיסה מיוחדת לספרד לצפייה במשחק של קבוצות דורטמונד וברצלונה שיתקיים מחר בערב. אולם, לאחר שהגיעו הילדים לברצלונה והתיישבו לאכול במסעדה מקומית, גילו כי מהאוטובוס שהסיע אותם נגנבו שני תיקים יקרי ערך. חוץ מהדרכונים והכסף הרב, נלקחו עם התיקים גם תרופות מצילות חיים, שחייבים הילדים ליטול מדי יום.

נער ונערה בני 18, חברי המשלחת, סבלו במשך שלושה ימים מכאבים קשים לאחר שנגנבו מהם התיקים ובהם התרופות. חברי המשלחת, שמלווים את 10 הילדים בספרד, ניסו בימים האחרונים לרכוש עבורם תרופות חדשות באמצעות מרשם ששלח רופא ישראלי, אך בבתי מרקחת בברצלונה סירבו למכור.