סופת הטייפון שפגעה ביפן נחלשה וחזרה לאוקיינוס השקט, אך ממדי הנזק רק נחשפים: עשרות בני אדם נספו בסופה, נגרם נזק במאות מיליוני דולרים למערך הרכבות, משחקי ספורט בינלאומיים בוטלו ואלפי בני אדם נותרו חסרי בית. עובדי סוכנויות החירום וכוחות הביטחון עדיין מחפשים אחר נעדרים.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"זה הגיע בערך לגובה מטר ו-65 ס"מ", סיפר קאזואו סאיטו, תושב יפן שביתו נפגע מהטייפון. "כל האזור היה מלא במים – הכל". היקושי נוזאקי, עובד שהגיע לעיר נאגנו שניזוקה, סיפר: "כשהגעתי לפה גובה המים היה מעל מטר. המקום היה נראה כמו ים".

נזקי הסופה, שיפן לא ראתה כמותה יותר מ-60 שנה, הביאו לפתיחת מאות מרכזי פינוי שאליהם התנקזו 30 אלף איש שביתם הוצף. בשיאה של הסופה בימים האחרונים, התבקשו 6 מיליון יפנים, מספר חסר תקדים, לעקור לקרקע גבוהה ובטוחה יותר. עם זאת, המטרופולין של טוקיו שבו מתגוררים מיליוני בני אדם ובתקופה זו זוהים בו אלפי תיירים - נותר ללא פגע.

במסגרת אליפות העולם ברוגבי, שנערכת ביפן, בוטלו שלושה משחקים ושחקני נבחרת קנדה התנדבו לסייע בניקוי בתים שהוצפו בצפון המדינה. גם מחסני הרכבת הוצפו, ועשר מרכבות הקליע המהירות והמפורסמות של יפן נהרסו, נזק שנאמד במאות מליוני דולרים.