נשיא ארה"ב דונלד טראמפ תקף בחריפות היום (חמישי) את פעילת האקלים בת ה-16 שזכתה בתואר "אשת השנה" של מגזין "טיים" וטען כי ההחלטה להעניק לה את התואר - "מגוחכת". "גרטה תונברג צריכה לעבוד על בעיית הכעס שלה, ואז ללכת לסרט רגיל וטוב עם חברה", צייץ טראמפ בטוויטר.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"זה מגוחך לגמרי", הגיב הנשיא על הזכייה של הנערה השבדית בתואר היוקרתי של מגזין "טיים". "תירגעי גרטה! תרגעי!", הוסיף בתגובה לגולשת ברשת החברתית שבירכה את תונברג על הזכייה.

גרטה בת ה-16 מצדה לא נשארה חייבת, והחליטה לעקוץ את הנשיא במגרש שלו - בטוויטר. שעות לאחר המתקפה של טראמפ שינתה תונברג את הביוגרפיה בראש הפרופיל שלה בטוויטר ל"נערה שעובדת על הכעס שלה ונרגעת עם צפייה של סרט ישן וטוב עם חברה".

הטוויטר של גרטה תונברג (צילום: החדשות12)
הטוויטר של גרטה תונברג | צילום: החדשות12

זו לא הביקורת היחידה שנשמעה כלפי תונברג מהבית הלבן, עם זכייתה אמש פרסם צוות הקמפיין של טראמפ את תמונתה של בת ה-16 מהשער עם שינוי מינורי. במקום פרצופה של גרטה, הודבק פרצופו של הנשיא עם ציוץ של "הישגיו המדיניים".

גרטה תונברג, אשת השנה של מגזין טיים 2019 (צילום: TIME MAGAZINE)
התמונה המקורית ממגזין "טיים" | צילום: TIME MAGAZINE

כאמור, טראמפ בן ה-73 לא אהב במיוחד את בחירתה של גרטה בת ה-16 בתואר אשת השנה ובין השניים מערכת יחסים לא מזהירה במיוחד. בספטמבר האחרון שיתף הנשיא בטוויטר סרטון עם קטעים מנאומה של תונברג בוועידת האקלים באו"ם – שם מתחה ביקורת על מנהיגי העולם, שלא מטפלים בהתחממות הגלובלית. "איך אתם מעזים?", שאלה אותם. טראמפ כתב אז בציניות ועקץ: "היא נראית ילדה מאוד שמחה שמצפה לעתיד ורוד ונפלא. איזה כיף לראות!".