האם החופים הקסומים של תאילנד יתחילו להתרוקן מאדם בחודשים הקרובים? נגיף הקורונה שממשיך להתפשט גורם לגל של ביטולים, שכמוהו לא זוכרים בעולם התעופה. אלפי ישראלים שתכננו להעביר את חופשת הפסח שלהם בתאילנד, עומדים עכשיו בפני השאלה: האם להמשיך עם התכניות כרגיל?

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

ברוב אתרי התיירות בתאילנד עדיין לא מרגישים את המשבר, ומנסים לשדר לתיירים עסקים כרגיל. הישראלים מספרים שהבהלה עדיין לא הגיעה אליהם, ומורגשת בעיקר בנמלי התעופה – המקום בו הסיכוי להיפגש עם אדם שנדבק בנגיף, גבוה יותר".

"פה באיים לא ידוע על שום מקרה", סיפרה יפעת, ישראלית שמתגוררת בתאילנד. "אנחנו חיים במין בועה כזאת, וממשיכים לחיות בבועה, והכל בסדר". אילנה ארליך וקסם שוקאלו שמטיילות בתאילנד הסכימו: "פה לא מאוד מורגש, אנשים מסתובבים בלי מסכות, הכול קורה כרגיל".

מנגד, יש אזורים שבהם נדרשו התיירים להסתגר בחדריהם, ועבורם החופשה כבר נהרסה. כך למשל קרה לזיו אדינגר, תייר ישראלי בתאילנד: "בכל השבוע האחרון אנחנו נמצאים באותו סטאטוס – בחדר. רוב הזמן סגורים פה, חיים מקופסאות שימורים. המצב ממש מלחיץ, במיוחד כשגילינו שבימים האחרונים יש יותר נדבקים בנגיף בתאילנד".

ולא מדובר רק בתאילנד, עולם התעופה כולו עובר בימים אלו טלטלה של ממש. אין ספור ביטולים וקווים שנסגרים בגלל הקורונה. התוצאה: ירידה דרמטית במחירים. על פי נתוני אתר ההשוואות "טרווליסט" בחודש שעבר עלתה טיסה לתאילנד 847 דולר, לעומת 637 דולר היום. להונג קונג, עלתה טיסה 1,121 דולר – לעומת 869 דולר היום.

"בימים האחרונים אני מרגיש שאנשים מבינים שהבעייה היא בסין ולאו דווקא במדינות אחרות, וניתן לבודד את זה לסין", אמר יריב פישר, יו"ר חברת פליי-איסט. "אני לא רואה כזאת ירידה גדולה כשמסתכלים על מספרים של אפריל. אבל ללא ספק לשבועות הקרובים יש ירידה, ירידה לא קטנה". בענף התיירות עוקבים בדאגה אחר המשך התפשטות הנגיף. מה שבטוח, זה שבפסח הקרוב לא מעט תיירים ישראלים יאלצו לחשב את מסלולם מחדש.