בכיר בצבא הצפון קוריאני הזהיר היום (שני) מקיפאון במשא ומתן מול דרום קוריאה ומול ארה"ב ואמר: "על השכנה מהדרום וארצות הברית לייצר פתרונות חדשים למצב הנוכחי בחצי האי הקוריאני". הוא הוסיף: "המדיניות העוינת כלפי פיונגיאנג תוביל לתוצאות חמורות".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

דבריו של הבכיר מתווספים למורת הרוח שהביעו בצפון קוריאה על חוסר ההתקדמות במש ומתן מול וושינגטון. החודש פרסמה צפון קוריאה איום מוסווה כשהודיעה על הפסקת הקפאת ניסויי הטילים שלה.

צפון קוריאה שיגור טיל (צילום: KCNA)
ניסויי הטילים של צפון קוריאה | צילום: KCNA

קים היונג ריונג, בכיר בקוריאה הצפונית, אמר בפורום שהתקיים בבייג'ינג כי צפון קוראיה פועלת לקידום המשא ומתן תוך בניית אמון אך לטענתו המצב "תקוע" וזה מגביר את המתחים באזור בגלל פעולות של ממשלת דרום קוריאה וארה"ב.

"למרות שעברה יותר משנה מאז ההצהרה המשותפת שלנו עם ארה"ב – אין התקדמות בשיפור היחסים בין המדינות וזאת בגלל המדיניות העוינת של וושינגטון", אמר היונג ריונג. הוא האשים גם דרום קוריאה בקיפאון במו"מ וטען: "המוסר שלהם כפול. מצד אחד עם משגרים מסרים מפייסים ומצד שני הם ממשיכים להתאמן ולרכוש ציוד צבאי מתקדם מארה"ב".

טראמפ ומון משקיפים על צפון קוריאה (צילום: AP, חדשות)
טראמפ באיזור המפורז בין דרום לצפון קוריאה | צילום: AP, חדשות

"הרצון שלנו הוא לשמור על השלום באזור וכדי לשמר את המצב הזה על ארצות הברית וממשלת דרום קוריאה להמנע מכל פעולה שתוביל לאי יציבות באזור", טען ריונג. "עליהן גם למצוא דרך חדשה לפתור את הבעיה בינינו".

המדינה המבודדת ביצעה מספר ניסויי טילים בחודשים האחרונים, בין היתר שיגור טיל מצוללת. הניסויים הללו די ניתקו את השיחות עם ארה"ב. "וושינגטון לא הביאה שום דבר חדש לשולחן הדיונים", הסביר הבכיר הצפון קוריאני.